W Policji w Skarżysku-Kamiennej nastąpiła zmiana na stanowisku rzecznika prasowego. Jarosława Gwoździa zastąpiła Anna Sławińska.
Komisarz Jarosław Gwóźdź był oficerem prasowym (bo tak dokładnie w nomenklaturze policyjnej brzmi nazwa tego stanowiska) Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku przez siedem lat.

Jarosław Gwóźdź dał się poznać jako prawdziwy fachowiec we współpracy z mediami. Nie dziwi to jednak, ponieważ sam jest dziennikarzem z wykształcenia – ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza.
Jego informacje o lokalnych rzezimieszkach, pisane charakterystycznym stylem, niepozbawione humoru i dystansu, było monitorowane nie tylko przez lokalnych dziennikarzy. Często były cytowane choćby w Telexpressie, który lubi wyłapywać tego typu społeczne „kwiatki”.
Jarosław Gwóźdź jest też pomysłodawcą bardzo pożytecznej inicjatywy – założenia zespołu pod nazwą Drużyna z Naszego Podwórka. Zespół, w tekstach autorstwa właśnie już ex-rzecznika, porusza ważne społecznie tematy.
W najnowszej piosence poruszaną kwestią jest hejt wśród dzieci i młodzieży:
Prywatnie Jarosław Gwóźdź również pisze, zwłaszcza teksty satyryczne, które okazjonalnie ukazują się w internecie, a czasem też biorą udział w konkursach i to z sukcesami. Policjant był wśród laureatów konkursu o Złote Pióro Wojewody Świętokrzyskiego w 2021 roku.
Jarosław Gwóźdź zostaje w skarżyskiej komendzie. Został mianowany zastępcą naczelnika wydziału prewencji.
Nowym rzecznikiem skarżyskiej Policji, w zasadzie rzeczniczką, została nadkomisarz Anna Sławińska. Jest dobrze znaną, cenioną i lubianą policjantką. Do tej zajmowała się profilaktyką społeczną. Bywała więc często poza komendą, biorąc udział w rozmaitych wydarzeniach skierowanych do naszej lokalnej społeczności, zwłaszcza dzieci i seniorów. To również ona często pojawiała się na wydarzeniach, jak festyny, Czytanie Dzieciom czy finał WOŚP, gdzie byli policjanci ze swoimi radiowozami, motocyklami i policyjnymi gadżetami. Bo praca oficera prasowego Policji to nie tylko kontakt z dziennikarzami. To właśnie też bezpośredni kontakt ze społeczeństwem i przybliżanie rozmaitych ważnych społecznie kwestii.
