Półmaraton Wtórpol 2020 w Skarżysku został odwołany!

1712
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Półmaraton Wtórpol 2020 w Skarżysku-Kamiennej został odwołany przez organizatorów. Powodem jest sytuacja spowodowana przez pandemię koronawirusa.

Półmaraton Wtórpol 2020 znalazł się w licznym gronie imprez sportowych w kraju, które zostały odwołane w wyniku pandemii koronawirusa. Komunikat o odwołaniu przekazali organizatorzy

– W związku z panującą pandemią COVID-19 oraz brakiem konkretnych  wytycznych dotyczących organizacji imprez sportowych o charakterze masowym,  jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowany na 22 sierpnia Półmaraton Wtórpol – czytamy w komunikacie organizatorów.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Organizatorzy mają nadzieję, że jubileuszową edycję uda się zorganizować w przyszłym roku. Wkrótce podadzą sposób zwrotu już wniesionych opłat startowych.

W tym roku miała się odbyć jubileuszowa 20. edycja jednej najdłużej organizowanych imprez masowych w Skarżysku-Kamiennej. Poprzednia edycja po raz pierwszy odbyła się w porze wieczornej. Od kilku lat poza półmaratonem rozgrywany jest też bieg na 10 kilometrów.

Tradycją Półmaratonu Wtórpol jest też przyjazd gości – znanych obecnych i byłych polskich sportowców. Na Rejowie regularnie pojawia się Jacek Wszoła, a byli też między innymi zapaśnik Andrzej Supron, bokser Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, maratonka Wanda Panfil czy panczenista Zbigniew Bródka.

W tym roku odwołany został też Wtórpol Triathlon Świętokrzyski 2020, czyli druga duża impreza, która też rozgrywana jest na osiedlu Rejów w Skarżysku-Kamiennej.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to