Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Nastąpiła zmiana planów co do zamknięcia dla ruchu wiaduktu w Skarżysku-Kamiennej. Kierowcy pojeżdżą nim dłużej, niż pierwotnie zakładano.

Rozpoczęły się prace przy inwestycji komunikacyjnej w Skarżysku-Kamiennej, której największym elementem jest przebudowa wiaduktu nad torami kolejowymi. Pierwszym etapem była wycinka drzew.

Wkrótce nastąpi zamknięcie obecnego wiaduktu dla ruchu samochodów i pieszych, ale nastąpi to później, niż początkowo zakładano. Wiadukt planowano zamknąć 24 marca 2021 roku, ale już wiadomo, że stanie się to dopiero po świętach Wielkanocy. Dokładną datę poznamy wkrótce.

Znamy datę zamknięcia wiaduktu w Skarżysku-Kamiennej:

Znamy datę zamknięcia wiaduktu nad torami w Skarżysku. Dla rozładowania korków powstanie tymczasowe rondo

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

W pierwszym etapie prac, gdy wiadukt już będzie zamknięty, nadal będzie można jeździć na wprost ulicą Niepodległości. Zamknięty będzie za to odcinek alei Piłsudskiego pomiędzy ulicami Niepodległości i Tysiąclecia, gdzie już dokonano wycinki drzew, aby docelowo poszerzyć ulicę do dwóch jezdni.

Rozpoczęły się prace przy przebudowie wiaduktu i ulic w Skarżysku. Na początek wycinka drzew

Jedną z opcji objazdu będzie przeprawa przez osiedle Zachodnie. Tam również będzie dokonana zmiana organizacji ruchu. Aby ułatwić pokonanie skrzyżowania ulicy Ekonomii z ulicą Legionów, w tym miejscu zostanie wybudowane rondo.

Jak informuje Marek Czyż, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Skarżysku, wykonawca inwestycji, czyli firma Trakcja, konsultuje obecnie plan działań zarówno z samorządami, jak i koleją oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza ulicą Legionów będącą częścią drogi krajowej nr 42.

Przebudowy wiaduktu w Skarżysku dokonuje firma Trakcja SA.

O kolejnych decyzjach dotyczących inwestycji oraz postępach prac będziemy informować.

Tak będzie wyglądał nowy wiadukt w Skarżysku-Kamiennej:

Projekt nowego wiaduktu w Skarżysku już gotowy [wizualizacje]