REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dobiegają końca prace remontowe na dworcu kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. Dokładny termin ponownego otwarcia dworca nie jest znany, ale nastąpi już niedługo.

Dworzec kolejowy w Skarżysku-Kamiennej nabiera ostatecznego wyglądu. Prace jednak jeszcze trwają, ale są już na finiszu. Dokładnej daty otwarcia budynku dworca PKP dla podróżnych jeszcze nie znamy.

– Prace związane z przebudową dworca w Skarżysku-Kamiennej są właśnie finalizowane. Obecnie prowadzone są m.in. prace porządkowe oraz testy systemów zainstalowanych w budynku. W kwietniu planujemy rozpoczęcie odbiorów końcowych inwestycji. Od ich przebiegu i pozytywnego zakończenia będzie zależał ostateczny termin otwarcia dworca dla podróżnych – informuje Bartłomiej Sarna z Biura Komunikacji PKP.

Dworzec PKP w Skarżysku-Kamiennej został otwarty po remoncie. Kliknij i zobacz, jak teraz wygląda:

Dworzec kolejowy w Skarżysku już otwarty. Tak teraz wygląda

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Dworzec PKP w Skarżysku-Kamiennej będzie nie tylko ładniejszy z zewnątrz czy w środku, ale również zmodernizowany i dostosowany do współczesnych wymogów oraz oczekiwań podróżnych.

Oblicze zmieni też hala dworcowa, co widać na zdjęciach w poniższej galerii. A można też zobaczyć na wizualizacjach dworca w Skarżysku:

Remont dworca PKP w Skarżysku w 2019 roku (wizualizacje)

 

Budynek będzie też gotowy na to, żeby poprowadzić od niego podziemne przejście do planowanego w pobliżu tunelu przebiegającego pod torami.

Więcej o tunelu w Skarżysku-Kamiennej pisaliśmy niedawno:

Tunel pod torami w Skarżysku już zaprojektowany. Wkrótce start budowy

 

Wraz z remontem dworca przeprowadzono jeszcze jedną inwestycję. To parking typu „Parkuj i jedź” (Park and Ride), który jest zlokalizowany przy ulicy Towarowej. Będzie na nim między innymi ładowarka dla aut elektrycznych.

Wkrótce kolejne informacje z dworca PKP w Skarżysku.