REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżysko-Kamienna zajęło trzynaste miejsce w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022. Najlepsi rowerzyści otrzymali nagrody.

Zapraszamy do udziału w Rowerowej Stolicy Polski 2023:

Rusza Rowerowa Stolica Polski 2023. Skarżysko znów rywalizuje!

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Tegoroczna edycja Rowerowego Pucharu Polski trwała przez cały czerwiec. Kilkadziesiąt polskich miast walczyło o jak najlepszy wynik, a wśród nich Skarżysko-Kamienna.

Skarżysko stratowało w rywalizacji po raz trzeci. W tym roku zajęliśmy trzynaste miejsce, co jest lepszym miejscem od poprzedniego roku, kiedy byliśmy na dziewiętnastym, ale nieco gorszym od pierwszego startu, kiedy było to jedenaste miejsce.

Co cieszy, to duża liczba skarżyszczan i osób jeżdżących na rowerach dla Skarżyska. Zapisanych było ponad pięćset, a aktywnie uczestniczących blisko czterysta.

Rywalizacja polegała na wykręceniu jak największej liczby kilometrów, które były na kontach miast przeliczane na punkty z uwzględnieniem liczy mieszkańców danego miasta. Skarżysko miało blisko pół miliona przejechanych kilometrów.

Indywidualne klasyfikacje były prowadzone już bez przeliczania na punkty. Liczyły się przejechane kilometry.

W Skarżysku najaktywniej jeździli:

Wśród mężczyzn:

  1. Rafał Oleś – 3279 km
  2. Michał Fiutowski – 3178 km
  3. Paweł Nowak – 3026 km

Wszyscy mieli ponad trzy tysiące kilometrów.

Wśród kobiet:

  1. Renata Bastrzyk – 2015 km
  2. Ewa Brzeska – 1407 km
  3. Czesława Czerwiak – 1236 km

Do rywalizacji przyłączy się też skarżyskie szkoły. Najlepsi młodzi miłośnicy rowerów również zostali nagrodzeni upominkami. Otrzymali je też najmłodsi i najstarsi uczestnicy.

Uczestnikom za duże zaangażowanie dziękowali zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka oraz dyrektor MCSiR Janusz Sztompke. Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji było koordynatorem akcji w Skarżysku, a nad wszystkim czuwał jego pracownik Zbigniew Biber.

Rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022 wygrała zdecydowania Biała Podlaska przed Puławami i Gnieznem. Rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski wymyśliła Bydgoszcz, a punkty zbierane są przez aplikację Aktywne Miasta.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to