Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Skarżysko-Kamienna zajęło trzynaste miejsce w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022. Najlepsi rowerzyści otrzymali nagrody.

Tegoroczna edycja Rowerowego Pucharu Polski trwała przez cały czerwiec. Kilkadziesiąt polskich miast walczyło o jak najlepszy wynik, a wśród nich Skarżysko-Kamienna.

Skarżysko stratowało w rywalizacji po raz trzeci. W tym roku zajęliśmy trzynaste miejsce, co jest lepszym miejscem od poprzedniego roku, kiedy byliśmy na dziewiętnastym, ale nieco gorszym od pierwszego startu, kiedy było to jedenaste miejsce.

Scarnet - zasięg Skarżysko-Kamienna

Co cieszy, to duża liczba skarżyszczan i osób jeżdżących dla Skarżyska. Zapisanych było ponad pięćset, a aktywnie uczestniczących blisko czterysta.

Rywalizacja polegała na wykręceniu jak największej liczby kilometrów, które były na kontach miast przeliczane na punkty z uwzględnieniem liczy mieszkańców danego miasta. Skarżysko miało blisko pół miliona przejechanych kilometrów.

Indywidualne klasyfikacje były prowadzone już bez przeliczania na punkty. Liczyły się przejechane kilometry.

W Skarżysku najaktywniej jeździli:

Wśród mężczyzn:

  1. Rafał Oleś – 3279 km
  2. Michał Fiutowski – 3178 km
  3. Paweł Nowak – 3026 km

Wszyscy mieli ponad trzy tysiące kilometrów.

Wśród kobiet:

  1. Renata Bastrzyk – 2015 km
  2. Ewa Brzeska – 1407 km
  3. Czesława Czerwiak – 1236 km

Do rywalizacji przyłączy się też skarżyskie szkoły. Najlepsi młodzi miłośnicy rowerów również zostali nagrodzeni upominkami. Otrzymali je też najmłodsi i najstarsi uczestnicy.

Uczestnikom za duże zaangażowanie dziękowali zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka oraz dyrektor MCSiR Janusz Sztompke. Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji było koordynatorem akcji w Skarżysku, a nad wszystkim czuwał jego pracownik Zbigniew Biber.

Rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022 wygrała zdecydowania Biała Podlaska przed Puławami i Gnieznem. Rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski wymyśliła Bydgoszcz, a punkty zbierane są przez aplikację Aktywne Miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here