Ruszyła rozbiórka kładki przy dworcu w Skarżysku. Przez tory przechodzimy inaczej

2183
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

W związku z budową tunelu pod torami przy dworcu kolejowym w Skarżysku-Kamiennej rozpoczęła się rozbiórka kładki pieszej. W efekcie inaczej pokonujemy tory, są też zmiany ważne dla podróżnych.

Budowa tunelu wymaga rozebrania części kładki pieszej przy budynku dworca. Burzenie kładki właśnie się rozpoczęło. Wyłączone z użytku zostało wejście na kładkę od strony dworca.

W rezultacie piesi przemierzający z jednej strony miasta na drugą oraz podróżni muszą pokonać inną trasę, aby dotrzeć na miejsce.

OGŁOSZENIA

Przy okazji budowy tunelu częściowo wyłączono z użytku peron 1 i 2 i to właśnie przez tory tych peronów teraz przechodzimy. Droga prowadzi najpierw wzdłuż budynku dworca, następne wchodzimy tymczasowym przejściem na peron 2, a następnie po schodach na kładkę i dalej na razie jest bez zmian.

Obecnie głównym peronem skarżyskiego dworca stał się niedawno wyremontowany peron 3. To z niego odchodzi zdecydowana większość pociągów. Z peronu 2 odjeżdżają tylko pociągi Kolei Mazowieckich do Radomia i Warszawy.

Kładka nad torami jest wyburzana i są kolejne zmiany w organizacji ruchu pieszych, w tym podróżnych:

Kładka nad torami w Skarżysku zaczyna znikać! Mamy kolejne zmiany w organizacji ruchu dla pieszych

 

 

Peron 3 jest obecnie głównym peronem dworca w Skarżysku – to z niego odjeżdża większość pociągów.

 

Zobacz też:

Tak będą wyglądać wejścia do tunelu pod torami w Skarżysku [WIZUALIZACJE]

 

1 KOMENTARZ

  1. 🙂 🙂 🙂 skarżyskich parodii ciąg dalszy … Chaos komunikacyjny dopełniony 🙂 1) ul. Legionów – korki o długości powyżej 500 m w obu kierunkach, 2) Kościelne – dowiadujesz się nt. objazdu kiedy … dojedziesz do nieczynnego przejazdu 🙂 masz w plecy jakieś 6 km co najmniej 🙂
    3) od tygodnia nie działa sygnalizacja świetlna na 2 kluczowych skrzyżowaniach i co ? I NIC !!!
    Kądzio Pierwszy nie znalazł czasu żeby skoordynować sprawę, ani jego ukochane dziecko CZK koordynowane przez kolejnego „młodego wykształconego z wielkich miast” zamiast SM-986 także 🙂 Ech … to miasto jest na niby: tu wszystko jest iluzją, również służby państwowe (niby urząd miasta, niby policja zaciekle walcząca ale z prostymi sprawami tj. niewłaściwe przejście przez jezdnię – przy nich leniwi strażacy pożarni to pikuś zresztą w ich profesji lenistwo to standard nawet w Wawie, niby starostwo – przytułek „dla znajomych króliczka” po studiach zaocznych).
    Może gdyby Kądzio Pierwszy wódz naczelny tego nieszczęsnego miasta mógł się sfotografować przy okazji rozwiązywania w/w problemów byłoby inaczej ? On tj. Breżniew odbiera defiladę w kabriolecie 🙂 Kabriolet już ma 🙂 Zresztą może jest to ocena niesprawiedliwa, wszakże szukanie inwestora w Las Vegas mogło spowodować zagubienie w zakamarkach wielkiego miasta w którym skądinąd nikt nie wie gdzie jest Polska 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here