REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Uczniowie znów zasiedli w szkolnych ławkach, ale będzie to rok szkolny inny niż poprzednie, przynajmniej dla części z nich. Ubywa gimnazjalistów, a po raz pierwszy od wielu lat znów mamy klasy siódme w szkołach podstawowych.

Rozpoczynający się właśnie rok szkolny przywitany został z obawami. Nie tylko przez pierwszaków, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą, ale również przez nauczycieli i dyrektorów.

W życie wchodzi bowiem reforma oświaty i nadchodzący czas wciąż jest dla środowiska nauczycielskiego wielką niewiadomą. – Jesteśmy na gotowo ze wszystkim, ale mamy dużo pytań i wątpliwości odnośnie reformy. Wciąż wiele też jest niewiadomych. Oprócz pracy i nauki z dziećmi czeka nas wiele pracy nad nowymi przepisami i aktami prawnymi i nową podstawą nauczania. Klasy I, IV i VII uczą się bowiem według nowej podstawy – mówi Andrzej Warwas, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W Szkole Podstawowej nr 13, która wchodzi w skład SP 13, będą w nowym roku szkolnym trzy klasy siódme: jedna ogólna oraz dwie o profilu sportowym: z siatkówką i z piłką nożną.

W Trzynastce naukę rozpoczną też dwie klasy pierwsze. Najmłodsi uczniowie, nieco onieśmieleni całą sytuacją, zostali imiennie przywitani przez dyrekcję oraz swoje wychowawczynie.

Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce w nowym roku szkolnym!

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

Comments are closed.