Skatepark w Skarżysku jeszcze później. Wiemy, kto nim pokieruje

3432
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Budowa skateparku nadal się wydłuża i termin oddania do użytku uległ kolejnemu przesunięciu. Znamy już za to osobę, która będzie kierować tym obiektem.

Obiekt rekreacyjny zwany potocznie skateparkiem, zlokalizowany przy cmentarzu na osiedlu Zachodnie w Skarżysku-Kamiennej, miał być ukończony z końcem września 2020 roku. Termin ten był już kilkukrotnie przesuwany. Poprzedni termin to 1 marca, ale ten uległ kolejnemu przesunięciu.

Skatepark w Skarżysku gotowy do końca maja 2021 roku?

Skatepark ma być ostatecznie gotowy do końca maja 2021 roku. Wykonawca tłumaczy poślizg głównie problemami, które mają być skutkami pandemii – brakami pracowników i pobytami na kwarantannie, problemami z dostawami materiałów.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

– Na udokumentowane wnioski wykonawcy, który wskazywał między innymi na problemy z dostawami materiałów, czy z licznymi kwarantannami pracowników, a także powoływał się na warunki atmosferyczne, termin został przesunięty na 31 maja tego roku. Ubolewamy, że inwestycja – której zakończenia tak wiele osób wyczekuje – jeszcze chwilę potrwa. Niestety to jeden ze skutków obecnej sytuacji epidemicznej wyjaśnia Izabela Szwagierek, rzecznik prasowy urzędu miasta w Skarżysku, który jest inwestorem.

Zaawansowanie skateparku na 18 marca 2021

Część całego kompleksu jest jednak już niemal gotowa. Jak choćby pumptrack, z którego od miesięcy korzystają miłośnicy jazdy na rowerach czy hulajnogach. Ta część musi być jeszcze obsiana trawą.

Zaawansowanie innych części kompleksu jest następujące:

  • kompleks kamieni bulderowych oraz plac zabaw – są w zasadzie niemal gotowe, urządzenia czekają na montaż, a nie są montowane, by nie doprowadzać do sytuacji, że ktoś będzie chciał już z nich korzystać
  • problem jest z elementami samego skateparku. Ta część inwestycji nadal jest w realizacji. Jest wykonana mniej więcej w połowie;
  • ostatnim etapem będzie też wykonanie nasadzeń i zagospodarowanie zieleni.

Zobacz wizualizacje skateparku w Skarżysku-Kamiennej:

Skatepark powstanie na osiedlu Zachodnie w Skarżysku – wizualizacje

Części całej inwestycji jest też parking, z którego będą korzystać odwiedzający pobliską nekropolię. Nawierzchnia parkingu jak i drogi dojazdowe są już gotowe. Do zainstalowania pozostała jedynie mała architektura.

Lokalizacja skateparku w sąsiedztwie cmentarza nie wszystkim odpowiada. W naszym tekście poprosiliśmy o głos w ankiecie na ten temat. Tu można zobaczyć, co sądzą mieszkańcy Skarżyska na ten temat:

Skatepark koło cmentarza – przeszkadza czy nie? [ANKIETA]

 

Mikołaj Kwaśniak kierownikiem skateparku

Osobą, która będzie kierownikiem skateparku, podobnie jak i innych obiektów sportowych podległych Miejskiemu Centrum Sportu i Rekreacji, został Mikołaj Kwaśniak. To radny rady miasta w obecnej kadencji 2018–23 oraz poprzedniej 2014–18, były kabareciarz, niegdyś członek kabaretu Weźrzesz.

Tak wygląda zaawansowanie skateparku w Skarżysku 18 marca 2021 roku:

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to