Koniec roku szkolnego w Trzynastce – czas rozstań na czas wakacji i na zawsze

591
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zakończenie roku szkolnego to moment, kiedy mieszają się ze sobą różne emocje. Dla większości to czas radości, bo ten dzień oznacza początek wakacji i odpoczynku. Jednak dla części uczniów i nauczycieli to też czas rozstań już na stałe. Na uśmiechniętych i radosnych twarzach pojawiają się więc też łzy. Ale to łzy wzruszenia, więc pozostaną po nich miłe wspomnienia.

W Szkole Podstawowej nr 13, gdzie gościliśmy na uroczystości zakończenia roku szkolnego klas 1–3. Naukę w Trzynastce kończą nie tylko ósme klasy. Pewien etap kończą też trzecioklasiści, choć gwoli ścisłości już przecież czwartoklasiści, bo skoro w ręku świadectwo, to oznacza to promocję do następnej klasy. Oni z kolei kończą etap nauczania zintegrowanego, żegnają się z wychowawczyniami. Po wakacjach będą mieć nowych wychowawców i nowe, już dużo większe grono nauczycieli. Trzecie klasy z Trzynastki gorąco tego dnia dziękowały swoim wychowawczyniom: Urszuli Miernik i Barbarze Ziemniak.

Każdy koniec roku to też zawsze pożegnanie ze szkołą dla niewielkiej, ale zawsze, części nauczycieli, a także kadry dyrektorskiej. Z końcem roku z Zespołem Szkół Publicznych nr 1 też rozstało się kilka osób:

  • Joanna Białek – wicedyrektorka ZSP 1
  • Urszula Miernik – nauczycielka nauczania zintegrowanego
  • Jerzy Miernik – nauczyciel historii, WOS, a kiedyś także WF-u
  • ks. Mateusz Nowak – katecheta
  • Małgorzata Grabowska – wychowawczyni Przedszkola nr 16
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Dla Joanny Białek oraz Urszuli i Jerzego Mierników było to pożegnanie szczególne. Wszyscy pracowali w SP 13 od początku jej istnienia. Szkoła wystartowała we wrześniu 1988 roku i oni byli wśród tych, którzy ją „rozkręcali”.

Stąd też nie dziwi wiele miłych słów pod ich adresem, a także z ich strony. Słowom tym towarzyszyły oczywiście łzy wzruszenia – po obu stronach – kadry nauczycielskiej i uczniów.

Odchodzącym nauczycielom dziękowali dzieci oraz ich rodzice. Dziękował również dyrektor ZSP 1 Dariusz Kasprzyk. Odchodzącym na nauczycielskie emerytury życzył, aby ten czas był dla nich czasem odpoczynku po latach pracy. Uczniom, nauczycielom oraz pozostałym członkom szkolnej kadry pracowniczej udającym się na wakacje także życzył udanego wypoczynku.

Dołączmy do życzeń! Nauczycielom dziękujemy za pracę na rzecz naszej społeczności!

Dla uczestników zakończenia roku wystąpiły cheerleaderki zespołu Angels, który działa w Trzynastce.