REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Stowarzyszenie Od Nowa zaprosiło na świąteczne spotkanie wszystkich, którzy chcieli dzielić świąteczną atmosferę. Spotkania były w zasadzie dwa, a pierwsze było wstępem do drugiego. Na obu czuć już było wyjątkową atmosferę nadchodzących wielkimi krokami świąt.

Świąteczną atmosferę czuć już od jakiegoś czasu. Sklepy są gotowe do świąt już od dawna, na mieście też już widać akcenty świąteczne, a i większość z nas też już pewnie ma za sobą pierwsze przygotowania.

Tę szczególną atmosferę poczuć też można było podczas świątecznych spotkań, na które zaprosiło Stowarzyszenie Od Nowa prowadzone przez Karolinę Nowek. Spotkania takie były dwa.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Pierwsze miało charakter teoretyczny, choć nie mogło obyć się bez degustacji. Poprowadziła je Małgorzata Niewiadomska, blogerka kulinarna, która prowadzi bloga Igraszki Losu by Gosia Niewiadomska. Wśród mnóstwa przepisów, jakie publikuje, są też sposoby na przyrządzanie śledzi. I właśnie śledzie na trzy sposoby przyniosła na spotkanie do spróbowania. Uczestniczkom smakowało.

Spotkanie miało tytuł „Karpik czy śledzik” i odnosiło się do świątecznych gustów. Mowa był wiec głównie o nadchodzących świętach w kontekście kulinarnym.

Tydzień później, w piątek 15 grudnia 2023 roku, Stowarzyszenie Od Nowa zaprosiło już do wigilijnego stołu – do lokalu Dobre Jadło w Skarżysku-Kamiennej. Zanim jednak na stół trafiły świąteczne przysmaki, uczestnicy wykonali świąteczne kartki. Trafią one na cel charytatywny.

To spotkanie nosiło tytuł „Grudniowe opowieści i świąteczne zapachy”, więc miało też część teoretyczną. Uczestnicy opowiadali o tym, jak spędzają święta. Starsi wspominali dawniejsze czasy i młodszym uzmysławiali, jak dzisiejsze święta różnią się od tych sprzed lat.

Uczestnicy, co było widać po ich rozpromienionych twarzach, spędzili czas w ciepłej i już, wprost mówiąc, świątecznej atmosferze. A było tych uczestników kilka pokoleń – od kilkuletnich dzieciaczków po seniorów. Panie Nianie, animatorki, tym razem miały więc do wykonania zadanie międzypokoleniowe.

Spotkanie świątecznie nie mogło odbyć się bez nastrojowych dźwięków. Nie były to jednak dźwięki „z taśmy”, a na żywo. Tak stało się dzięki obecności wokalistek z grupy artystycznie z MCK, podopiecznych Małgorzaty Skuzy. Świąteczne piosenki, pastorałki i kolędy pięknie wykonały: Małgorzata Mańkowska, Natalia Sitkowska, Oliwia Kasińska i Maja Serek.

W efekcie na świąteczny klimat złożyło się wszystko to, z czym kojarzą nam się święta – przygotowania, życzenia, wspólny posiłek, a wszystko przy nastrojowych dźwiękach.

Takiej samej atmosfery życzymy w nadchodzące święta każdemu, przekazując życzenia od uczestników i organizatorów wydarzenia.

Wigilijne spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu od:

  • Stowarzyszenie Bractwo Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej
  • Fundacja PKO Banku Polskiego

Artykuł sponsorowany