Wiosenne porządki w Skarżysku. Ochotnicy sprzątali na Górniczej i Torowej

1049
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Po zimowej przerwie grupa Posprzątajmy Skarżysko ponownie zabrała się za sprzątanie miasta. Już odbyło się kilka zbiórek i będą kolejne, ponieważ śmieci na ulicach i w zakamarkach Skarżyska jest mnóstwo.

Wiosna to tradycyjny czas porządków. Sprzątamy w domach i wokół nich, więc można również dobrze posprzątać swoje bliższe i dalsze otoczenie.

Skarżysko tonie w śmieciach. Są one widoczne, gdziekolwiek się nie obejrzeć. Szczególnie zaśmiecone są mało uczęszczane miejsca, na pierwszy rzut oka niewidoczne.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak na przykład liczne zarośnięte zagajniki. Są to miejsca spożywania alkoholu i różnych innych ekscesów. Efekt to mnóstwo pozostawionych śmieci, szczególnie butelek. Do tego dochodzi wyrzucanie odpadów domowych w takich miejscach.

Na szczęście oprócz ludzi za nic mających wygląd i czystość miasta, są jeszcze w naszym mieście tacy, na którym pod tym względem zależy.

Wiele takich osób udziela się w grupie Posprzątajmy Skarżysko. W ostatnim czasie grupowicze-ochotnicy zwarli szeregi już kilkukrotnie. W samym mijającym tygodniu już dwukrotnie.

Najpierw sprzątano zagajnik na opuszczone posesji przy ulicy Górniczej, przy deptaku. Efekt sprzątania to kilkanaście worków śmieci.

Jeszcze więcej śmieci zebrano przy ulicy Torowej, w okolicach popularnej górki saneczkowej Wieloryb. Stamtąd,  poza butelkami, na śmietnik trafiły też opony, urządzenia sanitarne, resztki mebli, a także sprzęt elektroniczny.

Śmieci z miejsc posprzątanych przez ochotników z grupy Posprzątajmy Skarżysko odbiera gmina.

Wkrótce będą odbywać się kolejne zbiórki. Będziemy o nich informować na ProSkarżysko.