Jest dotacja i będzie modernizacja stadionu Granatu w Skarżysku

2555
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Stadion Granatu w Skarżysku wreszcie doczeka się modernizacji. To dzięki dotacji z rządowego programu Polski Ład. Obecnie skarżyski stadion jest jednym z najgorszych w regionie.

Ostatnie tygodnie to urodzaj wiadomości dotyczących różnego rodzaju inwestycji w naszym mieście. Wśród nich między innymi: rozbudowa Vendo Park Skarżysko, budowa parku rozrywki Noe Park, budowa zbiornika Bzin, a także inwestycje drogowe jak choćby przebudowa ulic Tysiąclecia i Kochanowskiego.

Teraz doszła kolejna wiadomość, a i też pewnie nie ostatnia. Pozostaje tylko liczyć, że zostaną one zrealizowane. Najnowszy news inwestycyjny dotyczący Skarżyska to dotacja na modernizację stadionu Granatu położnego na osiedlu Rejów.

Zobacz wizualizacje Stadionu Miejskiego w Skarżysku-Kamiennej po modernizacji:

Kolejny krok ku modernizacji stadionu w Skarżysku: Władze miasta ogłosiły przetarg

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Stadion Granatu w Skarżysku jest jednym z najgorszych w regionie. Tak naprawdę nigdy nie doczekał się działań przystosowujących go do współczesnych realiów. Może poza montażem krzesełek w miejsce drewnianych ławek.

Dziś stadion Granatu pogardliwie nazywany jest skansenem, wzbudza ironiczne uśmiechy (w najlepszym razie politowania) na zespołach przyjezdnych. Był także jednym z bohaterów kanału Kartofliska na YouTube.

Kartofliska w Skarżysku. O stadionach Ruchu i Granatu głośno na całą Polskę

 

Na szczęście teraz to się zmieni. Gmina Skarżysko-Kamienna otrzymała dotację na modernizację. Nasze miasto otrzymało 19,8 miliona złotych, dołoży do tego 2,2 miliona i za 22 miliony PLN zostanie wykonana przebudowa stadionu

Modernizacja stadionu Granatu Skarżysko-Kamienna – zakres:

  • położenie trawiastej płyty pełnowymiarowego boiska głównego wraz z systemem nawadniania o wymiarach 105 × 68 metrów
  • instalacja infrastruktury lekkoatletycznej (bieżnia 4-torowa o długości 400 m, bieżna prosta 6-torowa o długości 140 metrów, skocznia do skoku w dal i trójskoku),
  • budowa budynku klubowego
  • budowa trybuny zadaszonej i niezadaszonej z miejscami siedzącymi (w sumie 2045 miejsc) oraz trybuny dla kibiców przyjezdnych z miejscami siedzącym (130 miejsc)
  • poprawa infrastruktury około stadionowej w tym: dojazd do budynku, ciągi komunikacyjne, kanalizacja deszczowa, oświetlenie terenu stadionu, monitoring, parkingi i ogrodzenie
  • wdrożenie programu do elektronicznej obsługi kibiców i sprzedaży biletów

Prezydent Skarżyska dodał, że miasto ma przygotowaną dokumentację przebudowy stadionu oraz pozwolenie na budowę. Nie podał informacji, kiedy rozpocznie się i zakończy przebudowa stadionu w Skarżysku.

Stadion na Rejowie w Skarżysku-Kamiennej został oddany do użytku w 1955 roku. Nie od razu wyglądał tak jak obecnie. Na początku był mniejszych, ale po rozbudowie (najprawdopodobniej) pod koniec lat 70 XX wieku stał się największym w województwie o nominalnej pojemność 25 000 osób.  Powstała wtedy między innymi trybuna ze zniczem.

Przez te wszystkie lata obiekt nie był jednak dostosowywany do współczesnych realiów. Ograniczano się jedynie do doraźnych prac typu malowanie. Stadion systematycznie niszczał. Jedyną zmianą jest montaż wymaganych przepisami krzesełek. W efekcie stadion stał się ewenementem w regionie – bez trybuny krytej, bez toalet, bez bieżni tartanowej, z paskudnym budynkiem klubowym. Do niedawno podobnie wyglądał prawie tak samo duży stadion Staru Starachowice, ale tam remont też niedawno się rozpoczął.

Bolączką stadionu Granatu jest też to, że jest zaniedbany. Stare płotki i inne elementy infrastruktury walające się w niecce stadionu. Na koronie z kolei wszystko zarośnięte, a w krzakach można zebrać całkiem pokaźne ilości śmieci, w szczególności butelek.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to