REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Towarzystwo Żeglarskie „Sterna”, które działa w Skarżysku od niedawna, ale za to bardzo prężnie, ma kolejną ofertę dla tych, którzy lubią przygody na wodzie. Tym razem organizuje szkolenie i egzamin na stopień żeglarza jachtowego. Zostały jeszcze wolne miejsca!

Sterna rozpoczęła szkolenie przyszłych żeglarzy w zeszłym sezonie. Odbyły się wówczas dwa szkolenia, jedno z ogólnej wiedzy żeglarskiej dla młodzieży i dorosłych oraz Letnią Akademię Żeglarstwa dla dzieci. Oba cieszyły się dużym powodzeniem.

Naturalną konsekwencją jest więc zgłębianie tajników żeglowania na jachcie, czyli kurs przygotowujący do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego. Kurs przeznaczony jest dla osób, które chciałyby zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtów żaglowych. Co ważne, można nawet nie mieć żadnego doświadczenia w żeglowaniu, aby do niego przystąpić.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Zajęcia będą prowadzone przez profesjonalnych instruktorów, a zdanie egzaminu pozwoli na:

  • prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń,
  • prowadzenie jachtów żaglowych o długości do 12 metrów na morzu po morskich wodach wewnętrznych a na pozostałych wodach morskich 2 mile od brzegu, w porze dziennej.

Kurs i egzamin odbywać się będą w Skarżysku, część praktyczna na Rejowie. Aby móc przystąpić do szkolenia, należy mieć ukończone 14 lat oraz stan zdrowia pozwalający na uprawianie sportów wodnych.

Kurs rozpocznie się 10 marca 2018 r., a spotkania odbywać się będą w soboty. Zakończenie, łącznie z egzaminem, będzie w czerwcu.

Koszty:

  • Kurs – 700 zł,
  • Egzamin przed komisją Polskiego Związku żeglarskiego – 250 zł,
  • Wydanie dokumentu: 50zł/osoba dorosła oraz 25 zł/młodzież szkolna i studenci.

Zgłoszenie uczestników przyjmowane są mailem pod adresem: sterna@sterna.org.pl. W treści proszę podać imię i nazwisko uczestnika, adres, telefon kontaktowy (w przypadku osób nieletnich skan pisemnej zgody rodziców lub opiekunów na udział w kursie). Po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia należy w terminie 7 dni dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 200 zł na konto Sterny (Bank PEKAO S.A. 34 1240 1402 1111 0010 6892 3067) o treści: „kurs żeglarski zaliczka”.

Ilość miejsc ograniczona.  O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy!

sterna kurs zeglarz jachtowy

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to