Wiedza, która może uratować życie. Sukces warsztatów samobadania piersi Stowarzyszenia Dotyk Miłości

1110
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Stowarzyszenie Dotyk Miłości przez kilka tygodni realizowało w Skarżysku-Kamiennej cykl spotkań „Badam się, bo chcę żyć – warsztaty nauki samobadania piersi”. Z zaproszenia skorzystało wiele kobiet i wszystkie doceniły wiedzę, jaką zdobyły.

Stowarzyszenie Dotyk Miłości kontynuuje edukację dotyczącą profilaktyki raka piersi. Samobadanie piersi to jeden z pierwszych, a jednocześnie bardzo ważnych elementów dbania o zdrowie biustu i na nim skupiły się działania stowarzyszenia.

Założycielki stowarzyszenia, Ewa Palkowska, Karolina Topór i Kornelia Palkowska, za cel postawiły sobie uświadomić jak najwięcej kobiet, że ich dłonie są pierwszym narzędziem diagnostycznym w profilaktyce raka piersi.

Więcej o Stowarzyszeniu Dotyk Miłości:

Stowarzyszenie Dotyk Miłości rozpoczęło działalność w Skarżysku. Będzie pomagać kobietom

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Temu służyła akcja „Badam się, bo chcę żyć – warsztaty nauki samobadania piersi”.

W naszym życiu prywatnym i zawodowym spotykamy się z nowotworami oraz wieloma innymi problemami zdrowotnymi kobiet. To sprawia, że widzimy potrzebę edukowania w tym zakresie. Słowo RAK budzi lęk, a trzeba wiedzieć, że rak wcześnie wykryty jest wyleczalny.

Przez trzy miesiące miałyśmy przyjemność spotkać się z wyjątkowymi kobietami. Na warsztaty przychodziły kobiety w różnych wieku, z różnych pokoleń. To pięknie, kiedy młoda dziewczyna słyszy od swojej mamy lub babci zachętę do dbania o swoje zdrowie.

Podczas warsztatów nie tylko uczymy samobadania oraz dbania o piersi. Słuchamy Was sercem oraz dotykamy miłością, bo chcemy oprócz wiedzy dać Wam wsparcie w różnych życiowych sytuacjach.

To niesamowite uczucie mieć świadomość, że to, co robimy, może w przyszłości uratować czyjeś życie. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas darzycie, za piękne rozmowy podczas naszych spotkań, za pozytywną energię, która wibruje wokół nas.
Ewa Palkowska, Karolina Topór i Kornelia Palkowska – Stowarzyszenie Dotyk Miłości

W tym cyklu i we wcześniejszych warsztatach nauki samobadania piersi przeszkolonych zostało już ponad sto kobiet. Wszystkie dowiedziały się, jak prawidłowo wykonać takie badanie i jak zadbać o swój biust i zdrowie.

Zobacz relację z jednej z kilku edycji warsztatów samobadania piersi:

Zaskoczenie, satysfakcja i radość. Takie są reakcje na warsztaty nauki samobadania piersi Stowarzyszenia Dotyk Miłości w Skarżysku

Karolina Topór, która jest certyfikowaną brafitterką, doradza też kobietom, jak prawidłowo dobrać biustonosz. To szczególnie ważne przy obfitym biuście. To, że odpowiednio dopasowany biustonosz jest ważny, potwierdza fizjoterapeutka Kamila Romańczuk.

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór, u kobiet a jego zachorowalność wzrasta wraz z wiekiem. Ryzyko wystąpienia raka piersi można zmniejszyć przez właściwie postępowanie – zmianę trybu życia, poddawanie się stałej kontroli czy posiadanie umiejętności samobadania piersi. Profilaktyka jest najważniejszym kluczem. Umiejętność samobadania piersi daje nam możliwości wykrycia nieprawidłowości zmian w strukturze piersi, co przyśpiesza szybkość reakcji i wczesne wykrycie ewentualnej choroby oraz wdrożenie dalszego leczenia. Znajomość naszego ciała oraz samobadanie piersi daje nam szansę kontrolować i reagować na wszelkie niepokojące zmiany.Kamila Romańczuk, fizjoterapeutka

 

Zobacz relację z jednej z kilku edycji warsztatów samobadania piersi:

Kobieto, zatrzymaj się i przeczytaj! Ty też możesz zadbać o swoje zdrowie i życie!

Ten cykl warsztatów jest już zakończony, ale Stowarzyszenie Dotyk Miłości już planuje kolejne działania

Największym darem, jaki możecie dać sobie i swojej rodzinie, jesteście zdrowe Wy. My kochamy życie, więc pamiętamy o regularnym samobadaniu piersi oraz badaniach profilaktycznych.

Ten cykl warsztatów został zrealizowany, ale my działamy dalej i zapraszamy na kolejne nasze inicjatywy.  Działamy, bo uwielbiamy spotkania z Wami. To Wy dajecie nam motywację do dalszych aktywności. Zachęcamy Was do kontaktu z nami i zapisów na kolejne warsztaty nauki samobadania piersi.

Specjalne podziękowania kierujemy dla Fundacji imienia Stefana Artwińskiego w Kielcach za docenienie naszych działań i wsparcie, bez którego te warsztaty nie byłyby realizowane tak często.
Ewa Palkowska, Karolina Topór i Kornelia Palkowska – Stowarzyszenie Dotyk Miłości

 

Zobacz relację z jednej z kilku edycji warsztatów samobadania piersi:

Bezcenna wiedza całkowicie bezpłatnie. Trwają warsztaty samobadania piersi Stowarzyszenia Dotyk Miłości

 

Inicjatywa pn. „Badam się, bo chcę żyć – warsztaty nauki samobadania piersi” jest realizowana w ramach projektu „Świętokrzyski Fundusz Lokalny” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnym Operatorem Projektu jest Fundacja imienia Stefana Artwińskiego.

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to