Nasza Kapela zagrała dla pań z okazji Dnia Kobiet 2023. Prezydent Skarżyska składał życzenia i je… otrzymywał

533
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Coroczny koncert z okazji Dnia Kobiet odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Dla pań zagrała Skarżyska Kapela Podwórkowa „Nasza Kapela”, nowy na skarżyskiej scenie zespół.

Imprezy z okazji święta kobiet w MCK zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, ale w tym roku było ono wyjątkowe duże. Wejściówki na koncert z okazji Dnia Kobiet 2023 rozeszły się błyskawicznie.

Duża w tym zasługa z pewnością tych, którzy pojawili się na scenie. W tym wyjątkowym dniu wystąpiła Skarżyska Kapela Podwórkowa „Nasza Kapela”. To jeden z nowszych, jeśli nie najnowszy, zespół na naszej miejskiej scenie muzycznej. Siódemka muzyków gra muzykę podwórkową, miejski folk, a także dobrze znane rozrywkowe melodie.

O Naszej Kapeli, czyli Skarżyskiej Kapeli Podwórkowej, pisaliśmy więcej tutaj:

Nasza Kapela – Skarżysko ma kapelę podwórkową. Śpiewają też o naszym mieście

OGŁOSZENIA

 

Można być pewnym, że Skarżyska Kapela Podwórkowa „Nasza Kapela” będzie się podobać skarżyszczanom i nie tylko, i będzie wyczekiwanym bandem podczas różnego rodzaju imprez.

Koncert z 8 marca 2023 roku było ich pierwszym samodzielnym występem. Sceniczny debiut zaliczyli natomiast kilka dni wcześniej, na koncercie na 10-lecie zespołu Perły z Lamusa, gdzie dali próbkę swoich możliwości i umiejętności:

Perły z Lamusa występują już 10 lat. Zespół uczcił jubileusz zachwycającym koncertem

 

Zanim Nasza Kapela uderzyła w struny i bębny, na scenie pojawił się prezydent Skarżyska Konrad Krönig wraz ze swoim zastępcą Andrzejem Brzezińskim. Wcześniej witali kwiatami wchodzące na koncert panie. Ze sceny Konrad Krönig złożył życzenia skarżyszczankom.

On jednak też życzenia dostał. Tak się bowiem składa, że 8 marca ma urodziny. w tym roku akurat okrągłe, bo czterdzieste. Cała sala zaśpiewała mu więc „Sto lat”.

Potem do głosu doszła już Skarżyska Kapela Podwórkowa „Nasza Kapela”. Zespół na razie podpiera się wykonywaniem znanych hitów, ale dąży do tego, aby opierać swoje występy na własnego autorstwa piosenkach i ma już takich sporo, świetnych zresztą.

 

Do wspólnego wykonania jednej z piosenek, „Baju baj”, Nasza Kapela zaprosiła na scenę chętne panie, z czego kilka bardzo chętnie skorzystało.

Miły dla pań wieczór kontynuowany był jeszcze w kawiarni przy szampanie i słodkim poczęstunku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here