Kacper Kaczmarczyk w szerokiej kadrze Polski! Młodzi siatkarze ze Skarżyska znów pokazali się z dobrej strony

694
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Kolejne zawody siatkarskie udowodniły, że w Skarżysku-Kamiennej mamy utalentowanych siatkarzy. Młodzicy STS ponownie zagrali w kadrze województwa świętokrzyskiego na Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich i przyczynili się do sukcesu, a Kacper Kaczmarczyk znalazł się w szerokiej kadrze Polski.

Tydzień temu siatkarze Skarżyskiego Towarzystwa sportowego w kategorii młodzika odnieśli sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Razem ze swoimi rówieśnikami z Aluron CMC Wybicki Kielce utworzyli reprezentację województwa świętokrzyskiego i zdobyli piąte miejsce, najwyższe w historii tej imprezy.

Szóstka siatkarzy STS-u Skarżysko z sukcesem w Olimpiadzie Młodzieży 2024. Osiągnęli najlepszy wynik w historii

Nasi siatkarze mistrzami

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Tydzień później skarżyscy i kieleccy siatkarze ponownie jako reprezentacja naszego województwa wybrali się na kolejną imprezę – Regionalny Turniej Nadziei Olimpijskich 2024, który odbył się w Kielnarowej. Rywalizowały tam zespoły regionów Wschód i Południe, w sumie osiem województw.

Tutaj nasz zespół już nie miał sobie równych. Świętokrzyskie pokonało kolejno reprezentacje podkarpackiego, małopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

Województwo Świętokrzyskie w Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich 2024 reprezentowali:

STS Skarżysko-Kamienna: Kornel Dudek, Olgierd Kęczkowski, Przemysław Kocz Kacper Kaczmarczyk, Jan Piątek.

Aluron CMC Wybicki Kielce: Jakub Kleszcz, Kevin Posłuszny, Oliwier Kocot, Miłosz Kwaśniewski, Bartłomiej Misiak, Jakub Rokita.

Dwaj zawodnicy z Kielc również dostali powołanie na zgrupowanie kadry. Są to Jakub Kleszcz i Kevin Posłuszny.

Trenerem Kadry Nadziei Olimpijskich naszego województwa był skarżyszczanin Andrzej Warwas, a za całość pobytu i organizacji przygotowań odpowiedzialny był Grzegorz Wierzbowicz, Koordynator Wojewódzki Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, również skarżyszczanin.

Obaj są bardzo zadowolenie ze swoich podopiecznych, którzy zaskoczyli resztę stawki bardzo dobrą grą.

Kacper Kaczmarczyk kadrowiczem

To nie jedyny sukces, z jakim wrócili do domu młodzi siatkarze. Kacper Kaczmarczyk z STS-u dostał powołanie na zgrupowanie kadry Polski U-15, które na przełomie maja i czerwca odbędzie się w Gdyni. Kacper, jak mówi trener STS-u Grzegorz Wierzbowicz, zaprezentował się z bardzo dobrej strony na obu turniejach i znalazł uznanie w oczach trenera kadry do lat 15, którym jest Artur Sierzchuła.

Powołanie dla Kacpra Kaczmarczyka z STS-u Skarżysko-Kamienna na zgrupowanie kadry Polski U-15

Spotkanie z wicemistrzami

Niemalże równo rok po pierwszej wizycie w Skarżysku, w naszym mieście na zaproszenie Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego znów pojawią się siatkarze czołowego polskiego klubu – Aluron CMC Warta Zawiercie. Tym razem jednak w roli świeżo upieczonych wicemistrzów Polski. Do Skarżyska przyjadą Miłosz Zniszczoł i Michał Kozłowski.

Podczas spotkania będzie podpisany akt inauguracyjny Akademii Aluron CMC Warta Zawiercie przy STS-ie Skarżysko.

Zapraszamy na to spotkanie wszystkich miłośników siatkówki, którą przecież można zaliczyć do naszych sportów narodowych. Będzie można podpatrzeć profesjonalnych siatkarzy, zdobyć autograf i wspólne zdjęcie oraz podpytać o tajniki siatkarskiego rzemiosła.

Może takie spotkanie będzie początkiem długiej i pięknej siatkarskiej przygody, a za jakiś czas to dzisiejsi adepci siatkówki ze Skarżyska będą przyjeżdżać do swojego rodzinnego miasta jako utytułowani siatkarze.

Tak było rok temu na spotkaniu z siatkarzami Aluron CMC Warta Zawiercie w Skarżysku:

Siatkarski mistrz świata i jego koledzy w Skarżysku! STS Skarżysko rozpoczyna współpracę z Aluronem CMC Wartą Zawiercie

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to