STS trenuje i współpracuje z wicemistrzami Polski. Powstała Akademia Siatkówki Młodzieżowej Aluron CMC Skarżysko

295
Nasi siatkarze powinni mierzyć wysoko. Aluron czeka!
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

STS Skarżysko-Kamienna zacieśnił współpracę z jednym z czołowych polskich klubów siatkarskich, aktualnym wicemistrzem kraju – Aluron CMC Warta Zawiercie. Akademia Siatkówki Młodzieżowej Aluron CMC Skarżysko-Kamienna już oficjalnie działa. Umowę podpisano podczas treningu skarżyskiej młodzieży z zawodnikami z Zawiercia.

W Skarżysku-Kamiennej mamy wielu utalentowanych młodych siatkarzy, którzy zaczynają swoją przygodę z piłką siatkową w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym lub Skarżyskim Towarzystwie Sportowym.

O tym, że tak jest, świadczą sukcesy w zawodach minisiatkówki czy młodzieżowych turniejach siatkarskich. Tylko w maju 2024 roku młodzicy STS-u, stanowiąc trzon reprezentacji województwa świętokrzyskiego świetnie wypadli najpierw na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie zajęli piąte miejsce, a potem w Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich, gdzie już nie było na nich mocnych.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Kolejnym dla nich i dla klubu ważnym wydarzeniem był wspólny trening z siatkarzami Aluron CMC Warta Zawiercie, który odbył się 22 maja 2024 roku na hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku. Było to już drugi taki wspólny trening obu klubów. Poprzedni odbył się rok temu. W roli gości wystąpili, podobnie jak rok temu, Miłosz Zniszczoł i Michał Kozłowski. To zawodnicy wicemistrzowskiego składu z tego sezonu.

Michał Kozłowski (z lewej) i Miłosz Zniszczoł, siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie

W treningu, który poprowadził wraz z zawodnikami trener przygotowania zawierciańskiego klubu Jakub Gniado, wzięli udział chłopcy z STS-u i SOS-u oraz dziewczęta z Gali Skarżysko. Byli też nasi szkoleniowcy: Grzegorz Wierzbowicz, Tomasz Frąckiewicz oraz Andrzej Warwas.

Trening z utytułowanymi sportowcami był na pewno ważnym wydarzeniem w sportowej przygodzie naszej siatkarskiej młodzieży, ale na hali doszło też do wydarzenia, które tym młodym adeptom siatkówki otworzy szerzej drzwi do wielkiego sitarskiego świata.

STS Skarżysko-Kamienna podpisał z Aluron CMC Warta Zawiercie akt inauguracyjny inicjujący działalność Akademii Siatkówki Młodzieżowej Aluron CMC Skarżysko-Kamienna. Ta współpraca nieformalnie trwa już od dłuższego czasu, a teraz został „przyklepana”. Podpisy pod aktem złożyli Michał Fiutowski, prezes STS-u, oraz w imieniu prezesa zawierciańskiego klubu Jacek Sitarek, koordynator klubu ds. sportu młodzieżowego.

Jacek Sitarek, koordynator Aluron CMC Warta Zawiercie ds. sportu młodzieżowego (z lewej) i
Michał Fiutowski, prezes STS Skarżysko-Kamienna

Nasi młodzi siatkarze dołącza do programu szkoleniowego klubu, będą uczestniczyć we wspólnych inicjatywach. Słowem, będą bliżej klubu z Zawiercia, zarówno w dosłownym ujęciu, jak i pod względem kontynuowania tam swojej siatkarskiej przygody. Aluron współpracuje też z Kielcami, gdzie działa Aluron CMC Wybicki Kielce, a w nim sekcja młodzieżowa.

Na spotkaniu był prezydent Skarżyska Arkadiusz Bogucki, który wyraził zadowolenie z nawiązania takiej współpracy, życzył naszej młodzieży powodzenia i obiecał wsparcie dla całej inicjatywy.

Młodym siatkarzom ze Skarżyska życzymy, aby w przyszłości trafili do Aluronu, idąc tym samym w ślady swoich starszych kolegów, którzy grali i grają w czołowych polskich klubach i sięgają po krajowe i międzynarodowe trofea.

Powodzenia!

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to