Na sprzedaż został przeznaczony teren obwedziony czerwoną linią
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Radni miejscy wyrazili zgodę na sprzedaż części terenu przy Jedynce, na którym obecnie znajdują się szkolne boiska. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg.

Szkoła Podstawowa nr 1, która w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia, posiada plac szkolny, który w znacznej części jest niewykorzystany. Właścicielem tych terenów jest miasto i chce je sprzedać.

Działka została sprzedana firmie McDonald’s:

W Skarżysku będzie McDonald’s. Znamy termin otwarcia i miejsce

 

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Na czwartkowej sesji radni przychylili się do tych zamierzeń i wydali zgodę na sprzedaż jego części w drodze przetargu. Teren, który pójdzie pod młotek, ma powierzchnię 0,4 ha i przylega do ulic Konarskiego oraz Krasińskiego i obejmuje boisko asfaltowe oraz nieużytek (bliżej ronda). Stanowi on mniej więcej połowę terenu szkolnego po tej stronie budynku.

12 radnych za, 8 – przeciw, 1 się wstrzymał

Głosowanie nad przyjęciem uchwały poprzedziła dyskusja. Radni przeciwni sprzedaży terenu dopytywali, czy po zmniejszeniu placu szkolnego starczy miejsca na wybudowanie nowego boiska. Radny Konrad Wikarjusz zwracał uwagę, że szkoła nie ma sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia i o niej też należałoby pomyśleć.

Radny Jacek Ciepiński apelował, aby miasto zagwarantowało, żeby z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży wykona termomodernizację i remont elewacji szkoły. Radni dopytywali, czy druga połowa tego terenu też wkrótce pójdzie pod młotek.

Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta, zapewnił, że na boisko miejsca starczy, czy to po tej, czy po przeciwnej stronie budynku. Co do reszty terenu, nie postanowiono jeszcze, że również zostanie sprzedany.

Dwunastu radnych było za sprzedażą, ośmiu było przeciw, a jeden się wstrzymał. Na wniosek radnego Mariusza Bodo, głosowanie odbywało się imiennie.

Mieszkania lub usługi nieuciążliwe zamiast boisk

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje, że na tym terenie mogą powstać bloki mieszkalne lub nieuciążliwe usługi (sklepy, gabinety lekarskie czy punkty handlowe lub usługowe). Z uzyskanych informacji wynika, że są już inwestorzy zainteresowani budową bloku mieszkalnego w tym miejscu.

Uzasadnienie sprzedaży terenu przy SP 1

W uzasadnieniu do uchwały czytamy m.in.:

Dostrzegając potrzebę tworzenia nowych warunków dla rozwoju budownictwa mieszkaniowego (zwłaszcza wielorodzinnego) i przedsiębiorczości na rynku lokalnym, zasadnym jest stałe poszerzanie oferty inwestycyjnej gminy w zakresie zbywanych nieruchomości.

Dlatego też w sytuacji ograniczonej podaży na rynku tego typu terenów i dużego zapotrzebowania społecznego na nie, przeznaczenie do sprzedaży przedmiotowej nieruchomości – w sytuacji gdy gmina nie planuje prowadzenia w tym miejscu inwestycji własnej – wydaje się być rozwiązaniem zasadnym, wychodzącym na przeciw oczekiwaniom potencjalnych inwestorów.

Szkoła Podstawowa nr 1 - sprzedaż terenuSzkoła Podstawowa nr 1 - sprzedaż terenu

Czy sprzedaż terenu przy SP 1 to dobry pomysł?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...