Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

W turnieju Gramy dla pana Zenka, który odbył się w sobotę w Skarżysku, nie wynik sportowy był najważniejszy, a wynik finansowy. Ten był bardzo doby i dzięki temu Zenon Zep otrzyma wsparcie w rehabilitacji po ciężkim wypadku.

Na hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji zagrało sześć zespołów. Turniej „Gramy dla pana Zenka” to pomysł stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają, które podejmuje rozmaite inicjatywy, aby pomóc osobom ze środowiska piłkarskiego Świętokrzyskiego, dla których los nie kazał się łaskawy.

Tym razem sędziowie postanowili pomóc Zenonowi Zepowi, którego potrącił samochód. Zebrane przy okazji pieniądze, dokładnie 3570 złotych, na pewno będą przydadzą się w czasie długiej rehabilitacji.

Pieniądze pochodziły ze zbiórki w Granacie i kwesty oraz z licytacji podczas turnieju. Wśród gadżetów były koszulki piłkarskie reprezentacji Polski, Granatu i Korony Kielce, koszulka PGE Vive Kielce, t-shirt Widzewa Łódź, książka o futbolu z autografem Zbigniewa Bońka oraz drobniejsze rzeczy. Licytowały pojedyncze osoby oraz całe drużyny. Orlicz zdobył koszulkę Korony, koszulkę Granatu wylicytował sponsor klubu Marcin Wiśniowski, a z gadżetami do domu wrócili też Leszek Fiutowski i Piotr Szostak.

Wnuczka Zenona Zepa Natalia Zep i Leszek Fiutowski, który wylicytował m.in. koszulkę reprezentacji Polski
REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Filip Robak ze stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają był zadowolony z bilansu zbiórki. –To kwota, jaką w przybliżeniu zbieramy na każdym podobnym turnieju i mamy nadzieję, że pieniądze się przydadzą – powiedział.

W turnieju „Gramy dla pana Zenka” wygrali oldboye Staru Starachowice, którzy w finale pokonali oldboyów Orlicza Suchedniów. Zagrały też dwie drużyny oldboyów Granatu Skarżysko-Kamienna.

Najlepszym zawodnikiem turnieju „Gramy dla pana Zenka” uznano Artura Andułę ze Staru. Wybrano też najlepszego bramkarza – Janusza Kępę. Choć były bramkarz Ruchu Skarżysko-Kamienna nie zagrał w turnieju, to pojawił się roli kibica. On sam zmaga się z problemami zdrowotnymi po przebytym udarze. Dla najstarszego zawodnika turnieju, a był nim Waldemar Ozan, były piłkarz Granatu, puchar ufundował sam Zenon Zep. Uczestnikom gratulacje składał zastępca prezydenta miasta Andrzej Brzeziński.

Zenon Zep nie był w stanie pojawić się na turnieju, ale była jego rodzina – syn Wojciech Zep i wnuczka Natalia Zep. – Ojciec bardzo chciał być, ale jest na tyle niesprawny, że było to niemożliwe. To bardzo miłe widzieć tyle osób zaangażowanych w pomoc. Granat to dla mojego ojca całe życie. Już nie może się doczekać powrotu do klubu – powiedział syn pana Zenka.

Z Zenonem Zepem rozmawialiśmy przed turniejem. Żałował, że nie może wziąć w nim udziału, aby móc osobiście podziękować za okazane wsparcie w ciężkich dla niego chwilach. – Proszę ode mnie podziękować wszystkim. Za ten turniej i za to, że pamiętają. Dziękuję sędziom za inicjatywę, władzom miasta z prezydentem Konradem Krönigiem na czele, Miejskiemu Centrum Sportu i Rekreacji i dyrektorowi Januszowi Sztompke, piłkarzom, uczestnikom turnieju, klubowi w tym szczególnie Andrzejowi Jedlikowskiemu, moim lekarzom, rodzinie i wszystkim, którzy okazali mi wsparcie. Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc – powiedział Zenon Zep.

zenon zep skarzysko
Zenon Zep w pamiątkowej koszulce po awansie Granatu Skarżysko do IV ligi w 2018 roku

Wyniki turnieju:

Granat I – Hutnik 3:4
Granat II – Star 2:3
Granat I – Orlicz 2:6
Granat II – Sędziowie 3:2
Hutnik – Orlicz 1:5
Star – Sędziowie 7:3

Półfinały:
Orlicz – Granat II 6:3
Hutnik – Star 3:9

Mecz o 5. miejsce:
Granat I – Sędziowie 4:10

Mecz o 3. miejsce:
Granat II – Hutnik 6:5

Finał:
Orlicz – Star 2:7

Kolejność w turnieju:

  1. Oldboye Star Starachowice
  2. Oldboye Orlicz Suchedniów
  3. Oldboye Granat II Skarżysko-Kamienna
  4. Hutnik Starachowice
  5. Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają
  6. Oldboye Granat I Skarżysko-Kamienna

Skład drużyn Granatu Skarżysko:

Granat I: Wojciech Nobis, Piotr Gadecki, Mirosław Kaczmarczyk, Wojciech Paździsz, Mariusz Krzysztoszek, Maciej Orynek, Andrzej Warwas, Krzysztof Burasiewicz.

Granat II: Leszek Nowak, Waldemar Ozan, Sławomir Skalski, Tomasz Chołuj, Arkadiusz Snopek, Jacek Przybycień, Paweł Wawrzyńczak, Krzysztof Szyszka, Waldemar Słoń, Arkadiusz Bilski.