Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Budynek powiatowy przy Placu Floriańskim 1 jest już wyposażony w windę. To urządzenia ułatwi korzystanie z budynku zwłaszcza osobom niepełnosprawnym.

W budynku pod adresem Plac Floriański 1 w Skarżysku-Kamiennej należącym do starostwa Powiatowego swoje siedziby ma wiele firm i instytucji. Wśród nich są takie, których petentami są osoby niepełnoprawne, np. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności czy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Bolączką tego miejsca był brak windy, ale od teraz sytuacja się zmieniła. Budynek ma zewnętrzną szklaną windę. W piątek 11 grudnia 2020 roku oficjalnie ją uruchomiono.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Starosta Artur Berus zapowiedział, że kolejne budynki podlegające jego urzędowi również będą sukcesywnie wyposażane w urządzenia ułatwiające korzystanie z nich osobom mającym trudności w poruszaniu się.

Winda kosztowała blisko 500 tysięcy złotych. Starostwo pozyskało dotację z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na likwidację barier architektonicznych w kwocie 150 tysięcy. Resztę pieniędzy wyłożyło z własnego budżetu.

W spotkaniu uczestniczył dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału PFRON Andrzej Michalski, który gratulował powiatowi kolejnej inwestycji ułatwiającej życie osobom niepełnosprawnym.

Satysfakcję z niedużej, ale bardzo ważnej inwestycji wyrazili Przewodniczący Rady Powiatu Skarżyskiego Jacek Jeżyk oraz radny powiatowy Roman Wojcieszek.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here