Retro Skarżysko: Finał WOŚP 1996 w Skarżysku. Pamiętacie?

3163
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Sławek Kowalik, szef klubu CBArt, udostępnił kilka zdjęć z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 1996 roku w Skarżysku-Kamiennej.

Niewykluczone, jak pisze Sławek Kowalik, że był to pierwszy finał WOŚP w Skarżysku. Wśród organizatorów była telewizja Dami i nieistniejąca już gazeta Kurier Skarżyska.

Finał odbywał się w kilku miejscach – licytacje w obecnym budynku starostwa, gdzie telewizja Dami miała siedzibę, koncerty w Klubie Kolejarza Związkowiec, a Światełko do Nieba na placu Floriańskim.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Wśród prowadzących licytacje byli, oprócz Sławka Kowalika, m.in. Andrzej Kazanowski, wówczas szef Dami, i Andrzej Grabkowski.

Tak wspomina tamte czasy Sławek Kowalik:

Zupełnie przypadkiem, robiąc dziś noworoczne porządki w pracy, natrafiłem na fotki i plakaty z WOŚP w Skarżysku z 1996 r. O ile się nie mylę, był to pierwszy finał organizowany w Skarżysku. Pamiętam dobrze radość, życzliwość ludzi i uśmiechy.

Miałem ten zaszczyt czynnie w nim uczestniczyć, współprowadzić aukcje z Panem Andrzejem Grabkowskim. Na fotkach plakat, aukcja, światełko do nieba na Placu Floriańskim.

Pozdrawiam wszystkich, szczególnie pamiętających, ofiarujących fanty na aukcje, licytujących i uczestniczących.

A Wy pamiętacie pierwsze finały, ze światełkiem na placu Floriańskim?

Przy okazji zapraszamy Was na niedzielne wyjątkowe światełko do Nieba – wyraz poparcia dla Jurka Owsiaka i wspomnienie Pawła Adamowicza.
Więcej szczegółów tutaj: Światełko do Nieba bis w Skarżysku – z poparciem dla Jurka Owsiaka i ku pamięci Pawła Adamowicza

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to