Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego ma nowy, cenny nabytek

1342
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

O wysokiej klasy stacjonarny rower rehabilitacyjny wzbogaciła się Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Skarżysku-Kamiennej. To wspólny dar PCK oraz firmy Wtórpol i Fundacji Eco Textil.

Nowy rower skarżyskiej wypożyczalnia przekazała Maria Łabuda, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Dar to efekt współpracy PCK z firmą Wtórpol i działającą przy niej Fundacją Eco Textil. – O taki rower od dawna zabiegaliśmy. Wiele razy byliśmy pytani o taki sprzęt, ale do tej pory go nie mieliśmy. Na pewno będzie dobrze służył naszym klientom – powiedziała Danuta Janiec, prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, które prowadzi wypożyczalnię.

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego wystartowała ponad pięć lat temu. Prowadzi niekomercyjną działalność, a potrzebujący za wypożyczenie sprzętu płacą niewielkie kwoty. Niedawno wypożyczalnia przeprowadziła się do nowej siedziby, która mieści się przy placu Floriańskim 1, w budynku, gdzie działa Biblioteka Pedagogiczna, i gdzie odbywają się sesje rady powiatu.

maria labuda pck
Rower od PCK trafił do wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Skarżysku. Z prawej Maria Łabuda, z lewej Danuta Janiec.