Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Jeden z etapów tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego „Szlakiem Walk Majora Hubala” rozpocznie się Skarżysku. Kolarzy gościliśmy też w zeszłym roku.

Sezon kolarski już w pełni. Kolarze amatorzy startują w rajdach rowerowych, czy to w Skarżysku czy Suchedniowie, ale do naszego miasta zawitają też zawodowcy, aby ścigać się na szlakach walk majora Hubala.

W 2016 r. wyścig rozpoczął się prologiem w naszym mieście. W tym roku prolog wyścigu odbędzie się 31 maja w Kielcach, a do Skarżyska kolarze zawitają 1 czerwca. W naszym mieście rozpocznie się etap z metą na Świętym Krzyżu.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Start etapu 1 czerwca o godz. 12:00 na ul. Tysiąclecia przy Placu Staffa. Kolarze przejadą trzy rundy ulicami miasta i pojadą dalej, przez Suchedniów, na Święty Krzyż.

Trasa pętli po Skarżysku: Tysiąclecia, Piłsudskiego, Norwida, Sikorskiego, Okrzei, Słowackiego, Tysiąclecia. Po pokonaniu trzech pętli kolarze pojadą Piłsudskiego, przejadą przez wiadukt i dalej 3 Maja wyjadą ze Skarżyska.

Wyścig przebiega przez tereny działań oddziałów Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i kończy się w Końskich, przy pomniku majora. Wyścigowi będzie towarzyszyć wiele innych wydarzeń, m.in. Mały Wyścig Hubala dla dzieci i młodzieży. Impreza figuruje w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Program wyścig kolarskiego „Szlakiem Walk Majora Hubala” 2017:

31.05.2017 – prolog – Kielce
01.06.2017 – I etap – Skarżysko-Kamienna – Święty Krzyż
02.06.2017 – II etap – Rawa Mazowiecka (jazda indywidualna na czas)
02.06.2017 – III etap – Tomaszów Mazowiecki (start i meta)
03.06.2017 – IV etap – Poświętne – Opoczno
04.06.2017 – V etap – Radoszyce – Końskie

Dyrektorem wyścigu jest były kolarz Andrzej Sypytkowski, srebrny medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

Kilka zdjęć z 2016 roku:

Wyścig kolarski „Szlakiem Walk Majora Hubala” 2016Wyścig kolarski „Szlakiem Walk Majora Hubala” 2016Wyścig kolarski „Szlakiem Walk Majora Hubala” 2016Wyścig kolarski „Szlakiem Walk Majora Hubala” 2016Wyścig kolarski „Szlakiem Walk Majora Hubala” 2016