Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ekipa Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych wzięła udział w rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim Mistrzostwach Pierwszej Pomocy na szczeblu okręgu, zdobywając puchar komendanta straży pożarnej.

Po wygraniu rozegranych w kwietniu Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy, uczniowie Mechatronika zakwalifikowali się do zawodów okręgowych. W Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowali z siedmioma zespołami z województwa.

Na ośmiu stacjach musieli wykazać się umiejętnościami udzielenia pierwszej osobom, które w rożnych okolicznościach uległy wypadkom – drogowym czy przy pracy.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

W klasyfikacji generalnej uczniowie skarżyskiej szkoły zajęli szóste miejsce, ale za to najlepiej wykonywali zadania z zakresu pożarnictwa i dzięki temu otrzymali puchar komendanta straży pożarnej. Jak mówi Barbara Lipnicka z PCK, taki wynik to duże osiągniecie, wziąwszy pod uwagę, że najlepsze zespoły zawodów to reprezentacje szkół, w których działają grupy ratownicze posiadające siłą rzeczy większe umiejętności.

Skład drużyny  ZSTM:

  • Wiktoria Dakus
  • Mateusz Kowalik
  • Sebastian Piętak
  • Dawid Wójcicki
  • Patryk Rusek
  • Jarosław Sosnowski – opiekun

Gratulacje!

Zdjęcia: archiwum ZSTM i PCK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here