Skarżysko skorzysta na inwestycji w kolejową Magistralę Wschodnią

1317
Pociąg Impuls na dworcu PKP w Skarżysku
Pociąg Impuls na dworcu PKP w Skarżysku
BEZPŁATNE PORADY PRAWNE
bezplatne porady prawne skarzysko
bezplatne porady prawne skarzysko

6,5 miliarda złotych planuje zainwestować rząd w linie kolejowe w Polsce Wschodniej. Skarżysko jest wśród miast, które znajdują się na trasie magistrali.

Magistrala Wschodnia to określenie dla trasy kolejowej łączącej Olsztyn z Rzeszowem oraz odgałęzienia do Kielc. I właśnie na tym odgałęzieniu, od Tarnobrzega do Kielc, znajduje się Skarżysko.

Modernizacja obejmie m.in. prace na liniach nr 25 (Skarżysko – Tarnobrzeg) oraz nr 8 (Skarżysko – Kielce). Zasadniczym celem inwestycji jest poprawa jakości linii i zwiększenie dopuszczalnej prędkości. To z kolei ma przełożyć się na zwiększenie ilości połączeń pasażerskich oraz towarowych.

Całkowita suma inwestycji w Magistralę Wschodnią ma wynieść 6,5 miliarda złotych. Prace mają być wykonane do 2020 roku. Dokładny zakres prac będzie dopiero opracowany.

Magistrala Wschodnia ma przebiegać w ciągu linii kolejowych: Olsztyn – Korsze – Kętrzyn – Giżycko – Ełk – Białystok – Czeremcha – Siedlce – Łuków – Dęblin – Lublin – Kraśnik – Tarnobrzeg – Kolbuszowa – Rzeszów, wraz z odgałęzieniem do Kielc: Tarnobrzeg – Ostrowiec Świętokrzyski – Skarżysko – Kielce.

To kolejna dobra informacja dla naszego miasta, po decyzji o budowie tunelu pod torami oraz remoncie dworca PKP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here