Osiem firm chce budować obwodnicę Skarżyska

1552
Obwodnica Skarżyska

Dziś doszło do kolejnego etapu na krętej drodze do budowy obwodnicy Skarżyska. Zaprezentowano oferty na budowę drogi. Złożyło je osiem firm.

Złożenie ofert to drugi etap przetargu. Zaproszono do niego dwudziestu wykonawców. Odpowiedziało ośmiu. Najtańszą ofertę złożył Budimex – na niecałe 260 milionów.

Oto pełnie zestawienie ofert na budowę obwodnicy Skarżyska:

  • Budimex S.A. – 259,8 mln zł brutto
  • PolAqua Sp. z.o.o – 274,3 mln
  • Mostostal Warszawa S.A. – 276,6 mln
  • Mota Engil –282,7 mln
  • Rubau Polska – 285,7 mln
  • Strabag – 296,7 mln
  • Energopol Szczecin – 335,7 mln
  • Erbedim Piotrków Trybunalski/Budar Smyków/Budromost-Starachowice Wąchock – 355,9 mln

Wyboru wykonawcy obwodnicy Skarżyska już dokonano. Została nim firma Budimex.

Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zarezerwował na budowę 293 miliony złotych. Wyłonienie wykonawcy obwodnicy nastąpi po sprawdzeniu ofert.

Jak zapowiadał na niedawnej konferencji prasowej w sprawie obwodnicy Skarżyska wiceminister Jerzy Szmit, do podpisania umowy z wykonawcą dojdzie w tym roku, prace rozpoczną się jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku, a ich zakończenie i oddanie obwodnicy do użytku – w 2020.

Mimo to, ekolodzy z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot wciąż podejmują działania zmierzające do tego, aby dokonać zmian w projekcie obwodnicy i zmodyfikować węzeł Skarżysko Północ (na Książęcym) lub całkowicie usunąć go projektu.

Obwodnica Skarżyska będzie biec w ciągu drogi ekspresowej S7 od końca węzła na drogą krajową 42 w okolicy ul. Paryskiej (patrz zdjęcie wyżej) do granicy miasta będącej jednocześnie granicą województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego. Na obwodnicy znajdą się dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ, oraz cztery wiadukty, dwa mosty, dwa przejazdy gospodarcze, przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe.

1 KOMENTARZ

  1. Miała budowa zacząć się w 2017,teraz piszą że może w przyszłym i tak dalej….i tak dalej.Śmieszne przypomnę że plany na obwodnicę tej wsi były podejmowane w 2011roku.Czas się wyprowadzić z tego syfu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here