Oliwia Fornal brązową medalistką Mistrzostw Europy

2002
Oliwia Fornal karate
Oliwia Fornal
BEZPŁATNE PORADY PRAWNE
bezplatne porady prawne skarzysko
bezplatne porady prawne skarzysko

Oliwia Fornal, zawodniczka Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”, zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy Karate EKO Kyokushin/Shinkyokushin Kadetów U16 i Młodzieżowców U22, które odbyły się w Kielcach.

Nasza zawodniczka startowała w kategorii kumite semi-contact kadetów, czyli zawodników do lat 16, w wadze do 60 kg. Jak informuje jej trener Zbigniew Zaborski, była blisko wygranej w półfinale, ale ostatecznie decyzja sędziów przegrała tę walkę. Wcześniej wygrała dwie walki. – Po cichu marzyłem o medalu i jakby troszkę byłem go pewien, bowiem w turnieju kwalifikacyjnym do Oliwia stoczyła cztery zacięte walki, w tym trzy zakończone przed czasem, a czwarta zakończona zwycięstwem jednogłośnym na punkty i kwalifikowała się na mistrzostwa z pierwszego miejsca – powiedział Zbigniew Zaborski.

To największy sukces w karierze Oliwii Fornal i jeden z największych w historii klubu. – Pewnie, że chciałoby się więcej, ale z tego brązu jestem bardzo zadowolony jako szkoleniowiec. Pragnę z całego serca podziękować Oliwii, za to, że nie zjadła jej trema przed tak liczną publicznością i na tak wysokiej rangi zawodach, że pokazała się z najlepszej strony – dodał trener.

Oliwia Fornal ma 15 lat, mieszka w Skarżysku, chodzi do Gimnazjum nr 2. Karate trenuje od 6 lat. Ta i inne dyscypliny sportowe to zajęcia, którym poświęca najwięcej czasu. Jak mówi, wybrała karate, gdyż ta dyscyplina uczy kultury i szacunku dla innych.

Jak dodaje, to jej najpoważniejsze zawody w życiu i największy sukces. Trener Zaborski przyznaje, że na stracie swojej przygody z karate, Oliwia nie sprawiała wrażenia zawodniczki, która może w przyszłości zdobywać medale imprez mistrzowskich. – Oliwia nie od początku rokowała, ale widać było w jej oku jakiś błysk. Wystarczyło ją zmotywować i przekonać ją, że jest talentem i może zawojować świat karate – zdradza trener.

Gratulacje dla Oliwii!

Oliwia Fornal SKSW Skarzysko - Mistrzostawa Europy w Karate U-16 Kielce 2017Oliwia Fornal SKSW Skarzysko - Mistrzostawa Europy w Karate U-16 Kielce 2017Oliwia Fornal SKSW Skarzysko - Mistrzostawa Europy w Karate U-16 Kielce 2017Oliwia Fornal SKSW Skarzysko - Mistrzostawa Europy w Karate U-16 Kielce 2017Oliwia Fornal SKSW Skarzysko - Mistrzostawa Europy w Karate U-16 Kielce 2017 Oliwia FornalOliwia Fornal i Zbigniew ZaborskiOliwia Fornal

Zdjęcia: archiwum SKSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here