wakacje 2019 skarzysko

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprasza do udziału w panelu historycznym pt. „Prawda czasu i prawda ekranu. Dyskusje”. Podczas spotkania uczestnicy obejrzą historyczne filmy dokumentalne, które nakręcili uczniowie skarżyskich szkół.

Panel historyczny to kolejny z etapów projektu o nazwie „Prawda czasu i prawda ekranu”, który realizuje skarżyskie muzeum. Tym razem będzie to debata połączona ze spotkaniem autorskim oraz prezentacją filmów dokumentalnych o lokalnej historii.

Jeden z filmów będzie dotyczył ciekawego faktu z historii I Liceum Ogólnokształcącego, o którym pisaliśmy szerzej tutaj: Jaką tajemnicę kryje Erbel? Skarżyska młodzież kręci filmy dokumentalne

Panelu historyczny pt. „Prawda czasu i prawda ekranu. Dyskusje” odbędzie się 10 października 2018 roku o godz. 9.00 w Miejskim Centrum Kultury.

Prawda czasu i prawda ekranu. Dyskusje – program:

9.00–10.30 – panel dyskusyjny „Spór o historię. Wokół zagadnienia polityki historycznej”
Udział wezmą: dr Piotr Kardyś (UJK), dr Marek Jedynak (IPN), red. Dominik Czapigo (Ośrodek KARTA).

10.40–12.10 – spotkanie autorskie z Dominikiem Czapigo (Ośrodek KARTA) poświęcone książce „Berlingowcy. Żołnierze tragiczni”.

12.15–12.45 – prezentacja filmów dokumentalnych zrealizowanych przez uczniów podczas warsztatów filmowych przeprowadzonych w ramach projektu.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Muzeum im. Orła Białego do uczestnictwa w kolejnych zajęciach w ramach projektu „Prawda czasu i prawda ekranu” – warsztatach filmoznawczych i bronioznawczych dla szkół.

Szczegóły i zapisy pod numerami tel. 785 969 824 i 41 25 20 231.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here