REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

W Ambasadzie Stylu Anett Anety Załęckiej można podarować włosy na peruki dla osób chorych onkologicznie. Trafiają one następnie do fundacji Rak’n’Roll, a potem w postaci peruk – do chorych. Do akcji przyłączyło się już mnóstwo skarżyszczanek w różnym wieku.

UWAGA!
Ambasada Stylu Anett to dawne Atelier Fryzjerskie Anett, które zmieniło nazwę i mieści się teraz przy ulicy Spółdzielczej 6.

Już kilkadziesiąt kobiet w różnym wieku oddało swoje włosy na ten cel. Co cieszy, są wśród nich również dziewczynki. Trafił się także jeden… mężczyzna. Z takim zamiarem nosi się jeszcze więcej pań, ale czekają, aż włosy osiągną odpowiednią długość.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Aneta Załęcka rozpoczęła współpracę z fundacją niecały rok temu, a już kilkadziesiąt osób „dało włos” na ten szczytny cel. Są wśród nich i takie, które zapuszczają je specjalnie na ten cel, a zajmuje im to kilka lat!

Tak pisze o akcji Aneta Załęcka na swoim Facebooku:

Zapotrzebowanie na włosy wynika z faktu, że peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a koszt wykonania jednej to dobrych kilka tysięcy złotych. Wiele osób nie może sobie na taki wydatek pozwolić.

Już samo obcięcie włosów jest przeżyciem dla wielu osób. Aneta Załęcka porównuje obcięcie do skoku na bungee. Wszak zapuszczanie włosów trwa kilka lat, a obcięcie kilka chwil. Dla niej samej to również przeżycie. Zaskoczona była również członkini fundacji Rak’n’Roll, gdy Aneta Załęcka przywiozła kilkadziesiąt pukli naraz.

A jak ono wygląda można było się przekonać na własne oczy m.in. podczas zeszłorocznego finału Szlachetnej Paczki, gdy Aneta Załęcka ścinała włosy Wiktorii Majewskiej oraz podczas spotkania „Mam na imię kobieta. Kobieta zmienną jest?!” z Iloną Felicjańska, gdzie włosy oddała 6-letnia Maja.

Aby oddać włosy, wystarczy umówić się na wizytę do Ambasady Stylu Anett, która mieści się przy ul. Spółdzielczej 6. Obcięcie i późniejsze uczesanie nic nie kosztuje. Darczyńca otrzymuje dyplom z podziękowaniami od fundacji.

Jakie warunki muszą spełnić, aby móc oddać włosy na peruki:

  • Obcięte włosy muszą mieć długość minimum 35 cm, ponieważ tylko wtedy można z nich zrobić perukę
  • Włosy muszą być umyte w dzień obcięcia, ale nie mogą mieć nałożonej odżywki
  • Włosy mogą być farbowane na ciemniejsze kolory, nie mogą być jednak rozjaśniane, ombre ani po hennie. Włosy, które były rozjaśnione, a następnie pofarbowane na ciemniejszy kolor nie nadają się na perukę

Więcej o akcji i o wymaganiach co do włosów na stronie: https://www.raknroll.pl/dajwlos/

daj wlos fundacja rak n roll
Grafika: Fundacja Rak’n’Roll

Z okazji swoich urodzin Aneta Załęcka postanowiła wesprzeć fundację jeszcze poprzez zbiórkę na Facebooku:

 

1 KOMENTARZ

  1. Oby takie akcje były powtarzane coraz częściej, a chętnych na oddanie włosów było więcej. Sama jestem kobietą, która na co dzień nosi perukę i wiem jak trudno jest kupić perukę z włosia naturalnego. Jednak, mimo wszystko, peruki syntetyczne nie są w stanie zastąpić tych naturalnych. Mnie udało się kupić perukę w Świat Peruk w Krakowie i jestem z niej bardzo zadowolona 🙂

Comments are closed.