Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Charytatywny Bal Miłośników Sportu to okazja zarówno do dobrej zabawy przy muzyce jak również do wsparcia młodych i utalentowanych sportowców ze Skarżyska-Kamiennej i okolic. Ci, którzy odnieśli sukces w sporcie lub innej dziedzinie życia teraz wspierają tych, którzy mają go dopiero przed sobą.

Charytatywny Karnawałowy Bal Miłośników Sportu w Skarżysku-Kamiennej odbył się po raz trzeci. W sobotni wieczór, 11 lutego 2023 roku, uczestników ugościł hotel Promień.

Do Promienia przybyli lokalni biznesmeni, ludzie sportu, samorządowcy. Jak przystało na imprezę tej rangi, nie mogło zabraknąć gwiazd. Tym razem Tomasz Wąsowski, organizator balu, zaprosił do Skarżyska troje znanych polskich sportowców. Byli to:

  • Wanda Panfil – utytułowana maratonka, olimpijka, mistrzyni świata, zwyciężczyni najważniejszych maratonów na świecie
  • Marian Woronin – sprinter, najszybszy Polak w historii, którego 10 sekund na 100 metrów uzyskane w 1984 roku to do dziś najlepszy wynik w kraju
  • Szymon Kołecki – utytułowany ciężarowiec, mistrz i medalista olimpijski, medalista mistrzostw świata. Obecnie zawodnik MMA
Marian Woronin
Marian Woronin był jednym z gości balu

Wśród gości balu byli też ludzie sportu ze Skarżyska, Suchedniowa i regionu, byli i obecni zawodnicy, trenerzy, działacze.


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Na scenie też nie mogło obyć się bez gwiazdy. Tym razem w tej roli wystąpił wokalista Mateusz Ziółko. Po nim dla gości balu grał zespół Senior Band.

Najważniejsze tego wieczoru były jednak licytacje, ponieważ dochód z nich zasili fundusz stypendialny na rzecz młodych i utalentowanych sportowców z powiatu skarżyskiego.

Dochód z Charytatywnego Karnawałowego Balu Miłośników Sportu w Skarżysku trafił w postaci stypendiów dla młodzieży oraz na organizację Wakacyjnej Akademii Tenisa:

Stypendia dla utalentowanych młodych sportowców i dla akademii tenisa. To efekt Charytatywnego Karnawałowego Balu Miłośników Sportu w Skarżysku

 

Chętni wesprzeć młode pokolenie sportowców mieli do wyboru wiele gadżetów. Dominowały w nich koszulki sportowe, zarówno od gości balu, jak i innych znanych sportowców. W ten sposób bal wsparli Wanda Panfil, Marian Woronin, Szymon Kołecki oraz między Agnieszka Radwańska, Mariusz Czerkawski, piłkarze ręczni Vive Kielce, a także pochodzący ze Skarżyska siatkarz Wojciech Żaliński.

Aukcje, które prowadził radiowiec Jacek Bieda, osiągały zawrotne kwoty wynoszące po kilka tysięcy złotych. Ostateczną kwotę zebraną na balu poznamy wkrótce, a niedługo też nazwiska młodych zawodników, których wybierze kapituła balu.