Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Sobotni turniej szaradziarski w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku był okazją do uczczenia jubileuszu 60-lecia działalności Skarżyskiego Klubu Szaradzistów „Anagram”, działającego w MCK właśnie.

W tym roku Ogólnopolski Turniej Szaradziarski o Puchar Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej, a była to jego ósma edycja, połączony był z obchodami 60-lecia działalności skarżyskich szaradzistów. W Skarżysku nie brak bowiem pasjonatów rozwiązywania krzyżówek, jolek czy rebusów, którzy są wierni swojemu hobby, choć innych rozrywek dziś mnóstwo.

Zygmunt Sabat był jedynym reprezentantem gospodarzy

Zanim jednak zapalono świeczki na urodzinowym torcie, 32 szaradzistów z całej Polski zasiadło do rozwiązywania zadań. Najlepiej zrobił to Rafał Tałaj z Częstochowy, drugi był Marcin Zieliński z Kielc, a trzeci Dawid Kupiec z Warszawy. Jedynym reprezentantem naszego miasta był Zygmunt Sabat, który zajął miejsce w trzeciej dziesiątce.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Po wręczeniu nagród zawodnikom przyszła pora na gratulacje dla skarżyskich zapalonych szaradzistów. A ich działalność jest o tyle godna podziwu, że są wśród nich i tacy, którzy w klubie są od samego początku, jak choćby obecny prezes Mariusz Miernik czy jego poprzednik Karol Fiedorowicz, który kierował Anagramem 53 lata!

Gratulacje szaradzistom składali m.in. członek zarządu województwa świętokrzyskiego Agata Binkowska, w imieniu prezydenta Skarżyska wiceprzewodniczący rady miasta Bogusław Ciok, dyrektorzy MCK, obecna – Katarzyna Michnowska-Małek i były – Jerzy Tambor, oraz zaproszeni goście.

Karol Fiedorowicz (pierwszy z lewej), były długoletni prezes klubu szaradzistów Anagram, oraz Mariusz Miernik (w środku), obecnie kierujący klubem, odbierają gratulacje od Stanisława Bruszkowskiego, prezesa Federacji Klubów Szaradzistów

Katarzyna Tambor, organizatorka turniejów szaradziarskich w Miejskim Centrum Kultury, przedstawiła historię klubu. Anagram zaczął działać w 1958 roku w klubie Marzenie na Milicy. MCK było jeszcze wtedy w budowie. Po jego otwarciu, wówczas noszącego nazwę Zakładowy Dom Kultury, Anagram przeniósł się w nowe mury i działa do dziś. Inicjatorem utworzenia i pierwszym prezesem klubu był nieżyjący już Janusz Majsak.

Członkowie klubu Anagram nie tylko rozwiązują szarady, ale też układają je i redagują pisma szaradziarskie. Kto lubił niegdyś rozwiązywać krzyżówki w Echu Dnia czy Naszym Słowie, na pewno głowił się nad zadaniami od skarżyskich szaradzistów właśnie.

Klubowi Anagram życzymy kolejnych jubileuszy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here