Finał WOŚP 2020 w Skarżysku: Się działo!

3355
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skarżysku-Kamiennej składał się z dwóch części. W sobotę odbył się koncert w klubie Semafor, gdzie działa jeden sztab. Drugi sztab WOŚP, większy, działa w MCK i tam w niedzielę „się działo”, ja zwykł mawiać Jurek Owsiak.

W tym roku w Skarżysku-Kamiennej działały dwa sztaby – w klubie muzycznym Semafor i w Miejskim Centrum Kultury. Nie było sztabu w Zespole Szkół Publicznych nr 1, a to z dwóch powodów – nie istnieje już tamtejsze gimnazjum, a ponadto obawiano się o bezpieczeństwo wolontariuszy.

W sobotę w Semaforze odbył się koncert, a wpływy z biletów przekazano na WOŚP. Zebrano 1526 złotych i jest to najlepszy wynik w historii istnienia sztabu w klubie. Na scenie wystąpili: Erni i Serwi, Skraffky, FREAK, Renegady Tribute Band oraz Alicetea.

Zobacz podsumowanie rekordowego finału WOŚP 2020 w Skarżysku i powiecie:

Finał WOŚP 2020 w Skarżysku pod znakiem rekordów. Graliśmy jak nigdy!

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W niedzielę na ulice miasta wyszli wolontariusze. Było ich blisko dwustu. Kiedy pierwsi z nich wracali z puszkami, już zaczynał się finał w Miejskim Centrum Kultury. Tam jak zawsze były licytacje, występy artystyczne, atrakcje dla dzieci oraz stoiska firm i instytucji.

Mnóstwo fantów do wylicytowania

W licytacjach asortyment fantów był ogromny. Od materialnych drobiazgów, przez karnety na usługi po fanty jadalne, czyli tort. Tort jak co roku, w tym roku za 400 złotych, nabyli motocykliści z klubu Road Runners i jak co roku jeszcze na miejscu obdzielili nim dzieci.

Najwyższa kwota uzyskana z licytacji to 570 złotych. Padła dwa razy. Tyle kosztowała rzeźba – łódź z żaglem, czyli symbol tegorocznego finału WOŚP – autorstwa suchedniowskiego artysty Dawida Szlufika, którą nabyła Katarzyna Brzezińska-Woźniak wraz z córką Aleksandrą.

Katarzyna Brzezińska-Woźniak wraz z córką Aleksandrą wylicytowały rzeźbę WOŚP za 570 złotych

Taką samą kwotę uzyskano za budzik, gadżet WOŚP. Pierwszy nabywca zapłacił 300 złotych, po czym oddał go do dalszej licytacji i nabyli go za 270 złotych uczniowie I LO wraz z dyrektor Martyną Maćkowiak.

W cenie były też przedmioty sygnowane nazwiskiem cenionego skarżyskiego artysty Ryszarda Rosińskiego. Jeden z jego obrazów „poszedł” za 550 złotych, a dwa kalendarze z reprodukcjami jego dzieł wylicytowano po 500 zł.

Ciekawym fantem był możliwość samodzielnego oddania wystrzału z armaty z Muzeum im. Orła Białego. Za tę możliwość 150 złotych zapłacił Leszek Lepiarz, dyrektor skarżyskiego szpitala.

Motocykliści z klubu Road Runners tradycyjnie wylicytowali tort

W licytacjach na dużej scenie MCK dyrektor MCK Katarzynie Michnowskiej-Małek i prowadzącej część artystyczną Beacie Rybarczyk-Czajkowskiej pomagała miss Skarżyska 2019 Wiktoria Kurek.

Nasi artyści grają z Orkiestrą

Pomiędzy kolejnymi turami licytacji na scenie jak co roku licznie pojawili się lokalni wykonawcy oraz tancerze. W tym roku wystąpili:

  • Zespoły muzyczne: Old Marinners, Several, The Buskers, Perły z Lamusa
  • Grupy taneczne: Butterfly, Strefa Tańca Art Dance, The Fifty Five
  • Soliści: Patrycja Zarychta, Ula Cywińska, Martyna Pawłowska, Julia Sokołowska, Oliwia Kasińska, Julia Wiśnios
Zespół Several otworzył finał WOŚP w Skarżysku

W korytarzach MCK, na patio, a nawet przed budynkiem czekało mnóstwo atrakcji. Swoje stoiska mieli m.in. Związek Strzelecki „Strzelec”, Strzelecka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, Muzeum im. Orła Białego. Strzelcy oraz muzealnicy prezentowali uzbrojenie, a ci pierwsi dodatkowo uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy. Z saturatorem na finale WOŚP pojawiło się Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, były dmuchańce oraz żyroskop.

Jak co roku chętni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie dzięki uprzejmości Grupy Fotograficznej ZOOM. W patio na najmłodszych czekało mnóstwo najróżniejszych zabaw, a w kawiarni MCK można było wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kupując posiłek. Byli też lokalni rękodzielnicy.

Finał zakończył się światełkiem do nieba – pokazem fajerwerków.

Góra pieniędzy do policzenia

Gdy na parterze MCK trwały licytacje i zabawa, na piętrze w siedzibie sztabu WOŚP trwało intensywne liczenie pieniędzy, jakie dostarczali wolontariusze. Do godz. 19.00 najwięcej przyniosła Natalia Molasy, ubiegłoroczna rekordzistka pod względem zebranej kwoty. W tym roku jeszcze poprawiła swój rekord – w jej puszcze było 5674 złote. Jak mówi Rafał Kamiński, szef sztabu w MCK, to „najbogatsza” puszka w historii działalności WOŚP w Skarżysku.

Natalia Molasy miała w puszcze 5674 złote!

Pokaźną sumę zebrali na swoim ślubie nowożeńcy Karolina i Marcin Kaczmarczykowie, którzy poprosili swoich weselnych gości, aby zamiast kwiatów, podarowali pieniądze na Orkiestrę. Tym sposobem na konto WOŚP młodzi małżonkowie podarowali 3100 złotych.

W sztabie byli też wolontariusze spoza Skarżyska. Szkoła Podstawowa w Mroczkowie gra z Orkiestrą od kilku lat i w tym roku uzbierali blisko 2000 zł.

Ekipa sztabu przewidywała, że ostateczna kwota zebrana w 28. finale WOŚP w Skarżysku będzie znana późno w nocy.

Aktualizacja:

Ostateczna kwota zebrana w sztabie WOŚP MCK, przeliczona przez bank, to 84 476,80 złotych, co jest rekordem w historii sztabu.

Wiatr w żagle – hasło 28. finału WOŚP 2020

W 21 finałach WOŚP organizowanych w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku zebrano 572 tysiące złotych. Zeszły rok był jak na razie rekordowy. Do naszego miasta trafił sprzęt o wartości dużo większej, bo ponad 1,1 miliona złotych. My odwdzięczyliśmy się za to Orkiestrze poprzez rondo im. WOŚP koło Kauflanda.

Hasłem tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest „Wiatr w żagle”, a Orkiestra zagra na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Celem akcji będzie zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to