W ślady Świątek i Hurkacza. Wakacyjna Akademia Tenisa 2023 w Skarżysku zakończona

937
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wakacyjna Akademia Tenisa Ziemnego 2023 w Skarżysku-Kamiennej dobiegła końca. Na kortach na Bernatce gry uczyło się kilkadziesiąt dzieci.

To już ósma edycja Wakacyjnej Akademii Tenisa odbywającej się na ceglastych kortach nad zalewem Bernatka w Skarżysku, na którą zaprasza Skarżyskie Towarzystwo Tenisowe Smecz. I tym razem pięćdziesiątka dzieciaków poznawała tajniki sportu, w którym przecież odnosimy ogromne sukcesy, aktualnie głównie dzięki Idze Świątek, a także Hubertowi Hurkaczowi.

Przez dwa wakacyjne miesiące dzieci uczyły się pod okiem trenera Andrzeja Moczka. Dla jednych był to pierwszy kontakt z tenisem, dla części nie, a dla innych nie była to też nie pierwsza akademia.

Czy wiesz, że… syn Andrzeja Moczka, Tomasz Moczek, to sparingpartner samej Igi Świątek:

Tomasz Moczek, z pochodzenia skarżyszczanin, też ma udział w sukcesie Igi Świątek. To on z nią trenuje na co dzień

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jak mówił trener, głównym celem dwóch miesięcy nauki jest sprawić, aby dzieci i młodzież znali podstawy tenisa, sprawnie poruszali się po korcie i od teraz byli gotowi w każdym momencie złapać za rakietę i zagrać, jeśli tylko nadarzy się okazja.

Niestety, wszystko, co fajne, kiedyś się kończy. Zakończyła się też Wakacyjna Akademia Tenisa 2023. Jej finał, który odbył się 2 września 2023 roku, też jednak do fajnych zaliczyć należy. Młodzi adepci tenisa przyszli na zakończenie z rodzicami i dziadkami. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodki poczęstunek, w tym tort, i wzięli udział w losowaniu nagród.

Zaangażowania i zdobycia nowych umiejętności gratulowali im trener Andrzej Moczek, prezes Skarżyskiego Towarzystwa Tenisowego Smecz Andrzej Jęcek oraz Starosta Skarżyski Artur Berus.

Samorządowiec wspomniał przy okazji o zamiarach budowy krytych kortów tenisowych w Skarżysku-Kamiennej. Tutaj więcej:

Pierwsze kryte korty tenisowe w Skarżysku? Powiat Skarżyski wnioskuje o pieniądze z Polskiego Ładu

 

Na zakończeniu odbyły się dwa towarzyskie mecze. Zagrali Kamil Kopycki i Karol Pietrasiak oraz Julia Lubomirska i Karolina Pietrasiak.

Organizatorzy dziękowali sponsorom akademii. Aż 15 000 złotych pochodziło z organizowanego przez Tomasza Wąsowskiego Charytatywnego Karnawałowego Balu Miłośników Sportu, który odbył się na początku roku w Skarżysku. Część wpływu z balu powędrowała już wcześniej na stypendia dla młodzieży. Do kosztów Wakacyjnej Akademii Tenisa 2023 dorzuciło się też Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej, a w gronie sponsorów byli również: cukiernia Lazur, hotel Paradiso w Suchedniowie oraz Trzuskawica SA.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to