Coraz bliżej otwarcia tunelu. Coraz ładniej wokół dworca PKP w Skarżysku

2496
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Do ukończenia budowy tunelu przy dworcu kolejowym w Skarżysku-Kamiennej jest coraz bliżej. Znikają więc solidne ogrodzenia i maszyny budowlane, a otoczenia dworca jest porządkowane.

Tunel przy dworcu PKP w Skarżysku został otwarty:

Tunel przy dworcu w Skarżysku już otwarty. Niespodzianka dla mieszkańców i podróżnych

Kilka dni temu pisaliśmy o Placu Centrum w Skarżysku-Kamiennej, czyli koncepcji zagospodarowania terenu bi niedawno zamkniętym targowisku Manhattan. To, jak nazwa wskazuje koncepcja i kwestia kilku lat, zanim zostanie zrealizowana. Tymczasem plac przy samym dworcu już coraz bardziej zaczyna przypominać ostateczny kształt.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Budowa tunelu pieszo-rowerowego posuwa się do przodu. Do ukończenia jest już bliżej, niż dalej. Wykonano już 95 metrów tunelu z docelowych 121 metrów. Aby wykonać brakujący kawałek, pod peronem nr 3, zmieniono organizację ruchu. Wkrótce będzie zburzony kolejny kawałek kładki.

O tym pisaliśmy tutaj. Tam również piszemy o orientacyjnej dacie otwarcia tunelu w Skarżysku:

Tunel w budowie: Kolejne zmiany na dworcu w Skarżysku. Tymczasowe schody już czekają

Skoro do ukończenia budowy tunelu jest coraz bliżej to i coraz ładniej robi się na terenie, który jeszcze niedawno był szczelnie ogrodzonym placem budowy. Przy wejściu do tunelu przy dworcu nie ma już solidnych płotów i można zobaczyć, jak wygląda wejście do tunelu, choć ono samo jeszcze ogrodzone.

Zrobiono też porządek wokół zabytkowego parowozu, a na peronie nr 1, który został przebudowany, pojawiły się ławki i nowe zegary. Podobnie jest na peronie nr 2, który również został przebudowany.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to