REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Na budowie  tunelu przy dworcu kolejowym w Skarżysku-Kamiennej prace postępują. Właśnie zachodzą kolejne zmiany w ruchu pociągów i ruchu pieszych. Wszystko po to, aby można było kontynuować kopanie tunelu.

Tunel w Skarżysku został oddany do użytku:

Tunel przy dworcu w Skarżysku już otwarty. Niespodzianka dla mieszkańców i podróżnych

Choć tunel to konstrukcja podziemna, to nie może obyć się bez zmian na powierzchni. Przy budowie tunelu pieszo-rowerowego przy dworcu PKP w Skarżysku-Kamiennej właśnie następują kolejne ważne zmiany, które dotyczą zarówno podróżnych, jak i mieszkańców miasta, którzy przedostają się z Dolnej Kamiennej na Przydworcowe i odwrotnie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Ekipa firmy Intop, która buduje tunel w Skarżysku, wykonała już jego większość. Gotowe jest 95 ze 121 metrów, jakie będzie miał tunel. Został jeszcze fragment biegnący pod peronem numer 3.

I to właśnie w obrębie tego peronu następują właśnie ważne zmiany. Przede wszystkim właśnie został on wyłączony z ruchu pociągów. Teraz pociągi odjeżdżają z peronów nr 1 i nr 2, które zostały przebudowane.

Kolejna zmiana dotyczy głównie mieszkańców miasta, którzy pieszo poruszają się z jednej strony miasta na drugą. W poniedziałek, 9 maja 2022 roku, nastąpi zmiana w organizacji ruchu pieszego.

Wybudowane zostały tymczasowe schody, którymi teraz będziemy wchodzić na kładkę i schodzić z niej. Od schodów poprowadzono chodnik do peronu nr 3. Schody na tym peronie zostaną wyłączone z użytkowania.

Zrobione jest to po to, aby ekipy budowlane mogły wyburzyć kolejny fragment starej kładki, nad peronem 3 właśnie. Fragment tego peronu również zostanie rozebrany, aby można było zrobić wykop pod tunel na tym odcinku. Po wykonaniu tunelu peron będzie odtworzony i na całej długości będzie wiata.

Tunel ma zostać oddany do użytku jeszcze latem 2022 roku, jak poinformował Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to