Fundacja Eco Textil ze Skarżyska-Kamiennej uruchomiła bezpłatną internetową wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, fot. Fundacja Eco Textil
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Fundacja Eco Textil ze Skarżyska-Kamiennej uruchomiła bezpłatną internetową wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Do dyspozycji są różne rodzaje urządzeń. Wypożyczenie jest bezpłatne, a klient ponosi tylko koszt dostawy sprzętu.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego online to pierwsza taka usługa w kraju. Fundacja Eco Textil rozszerzyła w ten sposób wsparcie dla osób mających problemy z poruszaniem się, czy to wskutek chorób, czy odniesionych kontuzji.

Do dyspozycji wypożyczających są m.in.:

  • kule ortopedyczne
  • wózki inwalidzkie
  • stabilne rowery trójkołowe
  • balkoniki rehabilitacyjne.

Asortyment wypożyczalni będzie niebawem powiększony o kolejne sprzęty.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

– Wypożyczalnia online to odpowiedź na wiadomości, które docierały do naszej fundacji – bardzo często transport na przykład wózka był kłopotliwy, teraz wypożyczający nie będą już mieli tego problemu. Zamawiają sprzęt online z domu i przesyłka trafia prosto pod ich drzwi. Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki. W Polsce działają podobne wypożyczalnie, ale komercyjne – mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil, która jest inicjatorką wypożyczalni internetowej.

Jak wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny przez internet?

Sprzęt będzie dostępny całkowicie bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, należy zapisać się na listę wypożyczających dostępną na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin. Sprzęt będzie wypożyczany na określony czas,  dwóch lub trzech miesięcy, a nawet pół roku. Wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu.

Wypożyczalnia znajduje się pod tym linkiem: >>WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU ONLINE<<

Uruchomienie bezpłatnej wypożyczalni sprzętu jest formą podziękowania wszystkim ludziom, którzy oddają niepotrzebną odzież do specjalnych pojemników z logo Eco Textil lub Polskiego Czerwonego Krzyża. To dzięki środkom pochodzącym z recyklingu tekstyliów bezpłatne udostępnienie osobom potrzebującym kul, wózków, trójkołowych rowerów i chodzików stało się możliwe.

W Skarżysku-Kamiennej działa też lokalna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego:

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Skarżysku znów działa! W nowej siedzibie!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here