REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Fundacja Daj Szansę i darczyńcy wspierają młodzież z Powiatu Skarżyskiego, aby mogła się edukować i rozwijać. Młodzież odwdzięcza się fundacji i darczyńcom pięknymi występami. A wszyscy oni koncertów mają już na koncie 50.

Koncerty charytatywne są dla Fundacji Daj Szansę bardzo ważne. Nie tylko są okazją do zbiórki pieniędzy, ale też popularyzują te organizację i jej działalność. Dla wspieranej przez nią młodzieży to też okazja do udowodnienia, że warto jej pomagać.

W grudniu 2022 roku miną 22 lata od utworzenia Fundacji Daj Szansę. Już od samego startu nieodłącznym elementem w jej działalności są koncerty charytatywne. Przez te lata uzbierało się ich już aż 50.

9 grudnia 2000 – odbyła się uroczysta inauguracja działalności Fundacji „Daj Szansę”. Gościem był Donald Tusk

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Ten sobotni, który odbył się 26 listopada 2022 roku w Miejskim Centrum Kultury, nosił tytuł „Wspomnienia z ekranu”. W programie znalazły się piosenki, które znamy z dużych i małych ekranów, zarówno z polskich jak i zagranicznych produkcji. Można śmiało powiedzieć, że były same klasyki, które są już nieodłącznym elementem naszej kultury.

Liczna widownia usłyszała między innymi hity z takich obrazów jak „07 zgłoś się”. „Podróże Pana Kleksa”, „Jan Serce” czy „Ogniem i mieczem”. Koncert zaczął się wykonaniem przez wokalistów hymnu fundacji, a zakończył również wspólnym, w dodatku z publicznością, odśpiewaniem piosenki „Czterdzieści lat minęło” z serialu „Czterdziestolatek”.

Jubileuszowy koncert był też okazją do wspomnień i podsumowań. Na widowni nie mogło zabraknąć pomysłodawczyni i pierwszej, wieloletniej, prezeski Fundacji Daj Szansę, Władysławy Kuźni. Dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że pomoc młodym ludziom trwa już od tylu lat.

 

Władysława Kuźnia:

Jesteśmy dumni z naszych stypendystów, obecnych i byłych. To uczucie mają prawo podzielać wszyscy, którzy wspierali i wspierają fundację. Warto, proszę państwa. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że od 22 lat fundacja nie tylko trwa, ale się rozwija. Czy przyszło nam do głowy, że będzie aż tyle koncertów? I tak, i nie. Takie było marzenie, a te przecież nie zawsze się spełniają. To się spełniło. Koncerty są dla nas bardzo ważne. Dzięki nim ludzie wiedzą, komu pomagamy, na co zbieramy pieniądze, jak je wydajemy. Jestem dumna i szczęśliwa. Marzenie spełniło się dzięki wielu ludziom, którzy z takim oddaniem pracują dla fundacji.

 

 

To, że koncerty są ważne potwierdziła też obecna prezeska fundacji Joanna Wężyk.

 

Joanna Wężyk

Z koncertu na koncert przybywa nam darczyńców. Podobają się one coraz to nowym osobom, które zachęcają kolejne do wsparcia fundacji. Nasze koncerty cieszą się coraz większym zainteresowaniem i dziś występujemy na największej sali w Skarżysku. W ten sposób działamy i odnosimy sukces.

 

Joanna Wężyk (z lewej) oraz Władysława Kuźnia, czyli obecna i była prezeska Fundacji Daj Szansę

Na fundacyjnych koncertach występują nie tylko obecni stypendyści. Również ci byli, którzy już dawno opuścili lokalne szkolne mury, nierzadko wyjechali ze Skarżyska w świat, aby tam rozwijać to, co zainicjowali tutaj. Jedną z takich osób jest Jan Markowski, który przez lata otrzymywał wsparcie od fundacji, aby rozwijać swój talent muzyczny.

 

Jan Markowski:

Fundacja Daj Szansę bardzo mi pomogła w tym, abym mógł być teraz tu, gdzie jestem. Trochę tych lat już minęło. Gdy zaczynałem moją przygodę z fundacją, sam nie wiedziałem, jak ja sam się rozwinę, jak rozwinie się fundacja. Teraz spłacam dług wobec fundacji. Pamiętam, jak zaczynałem, i wtedy występowali tylko uczniowie szkoły muzycznej. Od kilku lat są to koncerty tematyczne, związane głównie z muzyką rozrywkową.

Jan Markowski

Podczas sobotniego koncertu tradycyjnie przeprowadzono kwestę, która zakończyła się wynikiem 3720 złotych. Pieniądze trafią do stypendystów. Ci aktualni też pojawili się na scenie i uroczyście wręczono im stypendia.

Podczas 50. jubileuszowego koncertu Fundacji Daj Szansę „Wspomnienia z ekranu” wystąpili: Franciszek Idzik, Maria Walczak, Żaneta Okła, Maja Skórska, Milena Seweryn, Natalia Nawrot, Kacper Palkowski, Miłosz Dobrucki, Oliwia Kasińska, Martyna Pawłowska, Małgorzata Mańkowska, Wiktoria Paduch, Jan Markowski, Maria Wójtowicz, Julia Sokołowska, Aleksandra Zagórska. Koncert poprowadziła Monika Walczak.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to