IC SKO – startuje druga edycja treningów kolarskich. Włoski pomysł świetnie przyjął się w Skarżysku

1477
Wystartowała druga edycja IC SKO
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

W Skarżysku-Kamiennej rozpoczyna się druga edycja treningów kolarskich IC SKO, czyli Infrasettimanale Classico Skarżysko. Liczba kolarzy znacznie wzrosła w porównaniu z zeszłoroczną edycją.

IC SKO to krótka nazwa skarżyskiej edycji Infrasettimanale Classico, czyli szosowych treningów kolarskich z elementami rywalizacji. Pomysł przyszedł z Włoch, Skarżysko jest jednym z kilku miast w Polsce, gdzie się przyjął, ale sukces zaskoczył nawet samego inicjatora.

Pomysłodawcą jest Andrzej Niziołek, zapalony kolarz. W zeszłym roku udział brało od kilkunastu do dwudziestu kilku podobnych jemu pasjonatów kolarstwa szosowego. Inicjatywa rozkręcała się z tygodnia na tydzień.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

W tym roku już na samym starcie chętnych do ścigania jest blisko czterdziestu. Start tegorocznej edycji IC SKO opóźnił się z powodu koronawirusa.

– IC SKO się przyjęło. Co prawda, trochę nam przeszkodził koronawirus, ale będziemy dalej to ciągnąć. Myślę, że będzie nas coraz więcej. W tym roku zainteresowanie jest jeszcze większe niż w zeszłym, co na miasto tej wielkości jest naprawdę dużą liczbą. Chodzi nam przede wszystkim o dobrą zabawę – mówi Andrzej Niziołek.

W pierwszej edycji najlepszy był Rafał Oleś, który zajął też pierwszej miejsce w rozegranej w minioną środę pierwszej odsłonie tegorocznej edycji IC SKO.

– Fajna zabawa i fajnie, że możemy pojeździć razem. Uczymy się jazdy w grupie, jazdy na kole i każdy z nas czuje się pewniej na drodze. To prawda, mój sprzęt trochę zmieniony. Dostałem nowe koła od sponsora, mam nowe asymetryczne blaty. Niebawem kolejne zmiany w rowerze – mówi Rafał Oleś.

Już wkrótce uczestnicy IC SKO będą jeszcze bardziej rozpoznawalni, ponieważ lada dzień będą mieli charakterystyczne niebiesko-biało-czerwone stroje.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here