Justyna Salwa ma cztery medale Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Zabi

2446
justyna salwa
Justyna Salwa
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Justyna Salwa zdobyła złoty medal w klasyfikacji generalnej swojej kategorii gimnastyki artystycznej, a do tego dołożyła trzy w poszczególnych konkurencjach podczas Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbywają się właśnie w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Justyna Salwa wygrała w jednej z kategorii w gimnastyce sportowej. Poza złotem w klasyfikacji generalnej zdobyła trzy medale oraz jedno czwarte miejsce w poszczególnych konkurencjach:

  • złoto – poręcze
  • złoto – równoważnia
  • brąz – ćwiczenia wolne
  • czwarte miejsce – skok

Justyna Salwa mieszka w Łącznej, ale reprezentuje skarżyski Klub Olimpiad Specjalnych Tornado, który działa przy Warsztatach Terapii Zajęciowej Tęcza w Skarżysku-Kamiennej. Na igrzyskach w Abu Zabi jest jedyną reprezentantką Skarżyska-Kamiennej i województwa świętokrzyskiego.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Justyna regularnie zdobywa medale podczas nie tylko lokalnych, ale także ogólnokrajowych i międzynarodowych imprez. W zeszłym roku zdobywała medale podczas zimowych igrzysk.

Gratulacje!

Justyna Salwa na jednej z sesji rady powiatu otrzymała gratulacje od starosty skarżyskiego Artura Berusa oraz przewodniczącego rady Jacka Jeżyka. Do gratulacji dołączony był czek na pokaźną kwotę. Justynie towarzyszyła jej trenerka Izabela Orlikowska, która opowiadała o kulisach sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here