Pociąg Impuls na dworcu PKP w Skarżysku
Pociąg Impuls na dworcu PKP w Skarżysku
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Końskie znalazła się w programie rządowym Kolej Plus. Potwierdzili to podczas wizyty w Końskich prezydent Polski Andrzej Duda i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Realizacja inwestycji między innymi umożliwi samorządowi województwa świętokrzyskiego uruchomienie transportu publicznego na tym odcinku. W tym momencie na tym odcinku linii 25 odbywa się tylko transport towarowy.

Linia kolejowa nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Końskie zostanie zmodernizowana i zelektryfikowana w ramach programu Kolej Plus (grafika www.gov.pl)

Program rządowy Kolej Plus ma być realizowany do 2028 roku. Inwestycja w linię kolejową 25 będzie jedna z kilkudziesięciu ujętych w tym programie. Cały program Kolej Plus ma kosztować ponad 6 miliardów złotych.

Odcinek linii kolejowej nr 25 został wpisany do znowelizowanej ustawy, którą na peronie dworca PKP w Końskich podpisał Andrzej Duda.


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Jest to kolejna z obietnic rządu w ostatnim czasie po ogłoszeniu programu „100 obwodnic” dotycząca Skarżyska. Wśród obwodnic przeznaczonych do budowy znalazła się m.in. obwodnica Wąchocka, czyli budowa nowego odcinka Drogi Krajowej 42 od granicy Skarżyska do granicy Starachowic.

Będzie szybciej autem ze Skarżyska do Starachowic? Obwodnica Wąchocka jedną ze 100 obwodnic

 

W ramach programu Kolej Plus zmodernizowana i zelektryfikowana zostanie m.in. inia kolejowa nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Końskie (grafika www.gov.pl)