lucyna kozlowska
Lucyna Kozłowska
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Lucyna Kozłowska, artystka Skarżyskiego Klubu Twórców SKART, otrzymała pierwszą nagrodę w VII Konkursie Sztuki Ludowej „Ażurowe piękno. W świecie koronki i wycinanki” podczas Dni Europejskiej Kultury Ludowej w Częstochowie.

Artystka otrzymała nagrodę w kategorii „Wycinanka–Inspiracja”. Konkurs, organizowany przez Muzeum Częstochowskie, należy do prestiżowych wydarzeń w zakresie sztuki ludowej. Lucyna Kozłowska odebrała nagrodę podczas wernisażu wystawy pokonkursowej.

Wydarzeniu towarzyszyło odsłonięcie instalacji przestrzennej wykonanej przez NeSpoon znaną performerkę, której instalację mogliśmy oglądać wiosną tego roku w naszym mieście przy okazji wystawy Aliny Krupy, której koronka również została zaprezentowana na wystawie pokonkursowej.

Lucyna Kozłowska, która pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego, ale mieszka w Skarżysku-Kamiennej, to uznana autorka wielu wycinanek, eksponowanych na wystawach i w muzeach, tak właśnie podchodzi do swoich prac. Niektóre z nich polegają na odtworzeniu tego, co widziała w domu swojej babci na świętokrzyskiej wsi. Inne tworzy według pomysłu, który właśnie przychodzi jej do głowy, np. po obejrzeniu rzeźb swego męża, wysłuchaniu miejscowego podania lub obejrzeniu krajobrazu. Nie robi wcześniej żadnego rysunku na papierze. To temat decyduje o proporcjach, formacie i zwłaszcza bardzo znaczącym wyborze koloru materiału. Ale najprostsze tworzywo – biały papier nie jest żadnym ograniczeniem dla wyobraźni, która dodaje sobie kolory, ruch i przestrzeń. Artystka w 2015 roku obchodziła 20-lecie pracy artystycznej.


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

lucyna kozlowska

lucyna kozlowska
Lucyna Kozłowska

lucyna kozlowskalucyna kozlowskalucyna kozlowskalucyna kozlowska