REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Obostrzenia pandemiczne uniemożliwiły rozegranie meczu Kawalerowie – Żonaci w wykonaniu byłych już dziś piłkarzy Ruchu Skarżysko-Kamienna w tradycyjnym terminie, czyli w Nowy Rok, ale co się odwlecze, to nie uciecze.

Noworoczny mecz Kawalerowie – Żonaci odbył się już 62 razy. W tym roku w Nowy Rok spotkania jednak nie można było rozegrać. Organizatorzy zapowiadali, że w pierwszym możliwym terminie spróbują doprowadzić spotkanie do skutku.

Noworoczny mecz w majówkę

I właśnie nadarzyła się okazja, ponieważ poluzowano obostrzenia, a majówka to czas, kiedy do rodzinnego Skarżyska zjeżdżają się też byli piłkarze kolejarskiego klubu, dziś często rozsiani po całym świecie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Nowy termin meczu pomiędzy Żonatymi a Kawalerami to 2 maja 2021 roku. Będzie to niedziela, a mecz rozpocznie się o 12.00. Miejsce to oczywiście stadion Ruchu Skarżysko-Kamienna przy al. Piłsudskiego. Będzie to już 63. mecz w historii. Piłkarze zagrają o Puchar Henryka Kozubka.

– Aktualnie obowiązujące przepisy pozwalają nam zagrać, więc spróbujemy, żeby zachować tradycję. Ja jestem pełen optymizmu. Proszę uczestników meczu o kontakt i deklarację gry – mówi Jacek Mosiołek, który od kilku lat organizuje spotkanie.

Mogą grać nie tylko piłkarze Ruchu

Ruch Skarżysko-Kamienna jako klub już nie istnieje, dlatego nie ma napływu nowych piłkarzy, którzy mogliby grać w meczu. Szczególnie widać to po drużynie Kawalerów, dlatego w tym zespole mogą zagrać wszyscy chętni kawalerowie, niekoniecznie mający przeszłość w kolejarskim klubie.

Zobacz relację z meczu Kawalerowie – Żonaci 2021 Ruchu Skarżysko:

Mecz Kawalerowie – Żonaci Ruchu Skarżysko w końcu się odbył. Piłkarze wygrali z pandemią oraz pogodą i zaserwowali festiwal bramek

 

Z obostrzeniami i bez publiczności

Obostrzenia pandemiczne zostały poluzowane, ale nie zostały zniesione całkiem. Uczestnicy meczu Kawalerowie – Żonaci 2021 muszą się liczyć z tym, że na obiekcie trzeba będzie zachować szereg zasad. Nie będzie między innymi dostępu do szatni.

Pierwsza ważna zmiana to potrzeba wcześniejszej deklaracji udziału w meczu. Te przyjmuje Jacek Mosiołek (na przykład przez Facebooka).

Podczas meczu będą obowiązywać m.in. takie zasady:

  • organizator nie zapewnia szatni,
  • uczestnicy przychodzą na mecz w maseczkach, w swoim stroju sportowym i na boisku otrzymują strój meczowy (strój do zwrotu po meczu),
  • wyjście drużyn na boisko w odstępie czasowym, bez witania się,
  • na stoliku obok boiska dostępne będą środki dezynfekujące,
  • zawodnicy rezerwowi podczas meczu mają pozostawać w odległości co najmniej 2 metry od siebie,
  • nie będzie wspólnych napojów, każdy zapewnia je we własnym zakresie.

Meczu nie będą mogli oglądać widzowie. Przynajmniej według zasad obowiązujących w tym momencie.

Uczestnicy meczu muszą też brać pod uwagę, że nie będzie możliwości wjazdu na teren stadionu od strony al. Piłsudskiego. Ulica jest wyłączona z ruchu z powodu przebudowy w ramach przebudowy wiaduktu nad torami w Skarżysku-Kamiennej.

Mecz Kawalerowie – Żonaci Ruchu Skarżysko-Kamienna to inicjatywa działacza i trenera klubu Henryka Kozubka. Spotkanie wzorowane było na noworocznym treningu Cracovii Kraków. Poza krakowskim treningiem, skarżyski mecz to najprawdopodobniej druga najdłuższa stażem noworoczna forma rywalizacji piłkarskiej w Polsce. Do tej pory mecz rozegrano 62 razy. Żonaci wygrali 44 razy, a Kawalerowie 18 razy. W meczu nie ma remisów.

Tak było podczas ostatniego meczu Kawalerowie – Żonaci w 2020 roku:

Kawalerowie i Żonaci Ruchu Skarżysko zagrali 62. mecz w historii

 

 

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to