Darek Bernatek zaśpiewał dla Tosi i klientów Nowego Manhattanu. Było słodko!

1976
Tosia Majewska z mamą Agatą
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Nowy Manhattan to miejsce, gdzie można nie tylko robić zakupy. Jak się okazało, nie po raz pierwszy zresztą, można tam śpiewać, a przede wszystkim można wspierać tych, którzy są w potrzebie. Jak Tosia Majewska, która ma chore serce.

O koncercie walentynkowym dla Tosi Majewskiej było głośno o kilku dni, ale wielu klientów Nowego Manhattanu dziwiło się, że podczas zakupów, towarzyszy im mużyka na żywo, a konkretnie piosenki o miłości. Tak było w sobotę.

Lada dzień, w poniedziałek, walentynki. Święto zakochanych, a więc zakochanych serc. Niestety, nie każdy ma to szczęście mieć zakochane serce. Jednak złamane serce to nic, gdy ktoś ma je chore. Jak Tosia Majewska.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Antosia Majewska, malutka skarżyszczanka, która ma nieco ponad rok, urodziła się z chorym serduszkiem. Nie wykształciła się w nim prawidłowo lewa komora. Dziewczynka przechodzi więc operacje, przed nią kolejne, a w przyszłości być może również przeszczep serca.

Trwa więc akcja pomocy charytatywnej, aby na te wszystkie zabiegi starczyło pieniędzy. Niedawno mieliśmy morsowanie, potem bal karnawałowy, a teraz przyszła kolej na koncert, na który zaprosiło Stowarzyszenie Przyjazne Skarżysko.

Okazją były walentynki. Miejsce koncertu było nietypowe, bo Nowy Manhattan i tamtejsza kawiarnia Prima Vera. Zaśpiewał Darek Bernatek. Świetnie chyba nam wszystkim znany wokalista ma w swoim repertuarze mnóstwo klasyków polskiej piosenki, w tym także piosenek o miłości.

Darek Bernatek spacerował z mikrofonem po alejkach Nowego Manhattanu, zapraszając do wspólnego śpiewania kupujących.

Już w niedzielę można wesprzeć inną mieszkankę Skarżyska-Kamiennej – Dagmarę Pisarek:

Będzie kolejne kółko na Rejowie. Charytatywny Bieg-Spacer-Marsz dla Dagmary Pisarek już wkrótce!

 

Muzyka nie była jedyną atrakcją tego dnia. Były też zabawy i animacje dla najmłodszych przygotowane przez Krainę Szczęścia i Omega Party. Dzieci świetnie się bawiły. Dostawały również nagrody za udział w konkursach.

Najważniejsza tego dnia była oczywiście Tosia i zbiórka dla niej. Datek można było wrzucać bezpośrednio do puszek lub też za symboliczną kwotę zakupić ciasto, babeczki i inne słodkości upieczone przez lokalne firmy i osoby prywatne. Część z nich przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skarżysku Kościelnym. Kto odwiedził Prima Verę, miał też okazję spotkać Monikę Stelmasiuk, której tradycyjnie towarzyszył Wiolinek, czyli papuga.

Tosia wraz z mamą również pojawiła się na imprezie i z zaciekawieniem reagowała na zainteresowanie, jakie wzbudzała.

Kto nie miał możliwości być tego dnia na Nowym Manhattanie, może wesprzeć Tosię każdego innego dnia podczas zakupów w tym miejscu. Na Nowym Manhattanie cały czas są puszki. Akcja potrwa jeszcze długo, a puszki wędrować będą między stoiskami.

O tej akcji pisaliśmy tutaj:

Nowy Manhattan pomaga Tosi Majewskiej. Na stoiskach są już puszki

Tosię Majewską można też wesprzeć poprzez zbiórkę w internecie:

 

Wkrótce będzie kolejne wydarzenie, na którym będzie można wesprzeć Tosię, a jednocześnie świetnie się bawić. Będzie to dzień sportu w MCK. O szczegółach wkrótce poinformujemy.

Tosia Majewska to mała skarżyszczanka. Ma nieco ponad rok. Urodziła się z wadą serca HLHS (zespół niedorozwoju lewego serca, z ang. hypoplastic left heart syndrome), czyli niewykształconą lewą komorą serca. Przeszła już dwie operacje, czekają ja kolejne. Poza kosztami, jakie leczenie i rehabilitacja generują, problemem jest to, że kliniki odmawiają przeprowadzenia zabiegów, jak niedawno stało się to w Niemczech, gdy nie zdecydowano się zoperować Tosi ze względu na długą kolejkę oczekujących. Trzeba szukać kolejnych lecznic, również za granicą. Na ten cel zbierane są pieniądze w zbiórce internetowej i podczas wydarzeń na mieście.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here