Irlandia w Suchedniowie: Old Marinners zagrali w Starym Młynie z okazji Dnia Świętego Patryka i dla Ukrainy

881
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Dzień Świętego Patryka w naszej okolicy uczczony został w Suchedniowie. W tamtejszym hotelu Stary Młyn wystąpił zespół Old Marinners. Skarżysko-suchedniowski zespół przeniósł publiczność nie tylko na Zieloną Wyspę, ale i na morza oraz oceany. Przy okazji wsparliśmy objętą wojną Ukrainę.

Dzień Świętego Patryka to narodowe święto Irlandii. W Polsce również coraz popularniejsze choćby z tego powodu, że wiele osób z naszych okolic ma za sobą pobyt w tym kraju.

Bardzo ważnym elementem obchodów tego święta na Zielonej Wyspie jest muzyka. A tę w bardzo dużej dawce zapewnił zespół Old Marinners. Występujący obecnie jako kwartet ten suchedniowsko-skarżyski marynistyczny band ma w repertuarze pieśni morza, a wiele z nich, siłą rzeczy, opowiada o historiach związanych z Irlandią.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Drugim nieodzownym elementem Dnia Świętego Patryka jest piwo. Podczas koncertu odbyła się promocja firmowego piwa hotelu Stary Młyn – o nazwie Staromłyńskie.

Sobotni koncert trwał ponad dwie godziny, więc widownia poznała znaczną część repertuaru zespołu. Poznała też nowe kawałki, a konkretnie utwór „Jack Tar”.

Cały wpływ z wejściówek, a wyniósł on 2660 złotych, zostanie przekazany na pomoc objętej wojną Ukrainie i jej mieszkańcom.

Zespół Old Marinners wystąpił w składzie: Arkadiusz Rurarz (śpiew, mandolina, banjo), Magdalena Piasta-Bolechowska (śpiew, skrzypce), Grzegorz Ziętkowski (śpiew, gitara akustyczna), Andrzej Filipiak (śpiew, gitara basowa). Martyna Jurga, grająca na lecie i tin whistle, ma obecnie przerwę spowodowaną macierzyństwem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here