Pojedziemy szybciej pociągiem ze Skarżyska do Warszawy? Kolej ma nowy pomysł na skrócenie czasu podróży

2604
Pociąg Impuls na dworcu PKP w Skarżysku
Pociąg Impuls na dworcu PKP w Skarżysku
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Kolej rozważa nowy sposób na to, aby przyspieszyć połączenie województwa świętokrzyskiego z Warszawą. Nowy pomysł to połączenie łącznicą biegnącej przez Skarżysko-Kamienną linii kolejowej nr 25 z Centralną Magistralą Kolejową.

Jak informuje Rynek Kolejowy, koncepcja, jaką zaproponowało PKP Polskie Linie Kolejowe, przewiduje budowę odcinka łączącego Centralną Magistralę Kolejową, czyli najszybszą linię kolejową w Polsce biegnącą z Górnego Śląska na Mazowsze, z linią kolejową 25, która prowadzi przez Skarżysko.

Łącznica miałaby się znajdować w okolicy Opoczna. W ten sposób podróżując na trasie Skarżysko – Warszawa omijalibyśmy Radom.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

– W ramach prac nad listą projektów do realizacji w perspektywie 2021 – 2027 rozważamy budowę łącznicy kolejowej w Opocznie pomiędzy CMK a linią nr 25. Planowana łącznica jest częścią projektu modernizacji linii nr 25 na odcinku Tomaszów – Skarżysko-Kamienna – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

W planach są też prace modernizacyjne na linii nr 25. Elektryfikacja odcinka Skarżysko-Kamienna – Końskie jest na liście rezerwowej Krajowego Programu Kolejowego, a w planach jest też elektryfikacja dalszego fragmentu tej linii – z Końskich do Tomaszowa Mazowieckiego.

Linia kolejowa nr 8 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Kielce również ma być zmodernizowana.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to