REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Pożegnanie Lata 2018 odbyło się już pierwszego dnia kalendarzowej jesieni i taka też była pogoda – jesienna. Mimo to mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej bawili się dobrze. Jak zawsze najwięcej frajdy mieli najmłodsi.

Zapraszamy na Pożegnanie Lata 2019:

Pożegnanie Lata 2019 – koncert Big Cyc, zlot kabrioletów i inne atrakcje

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Efektowne samochody, obowiązkowo bez dachu, pyszne jedzenie i dobra muzyka, czekały na wszystkich, którzy pojawili się w niedzielę na placu Staffa, aby wspólnie pożegnać lato, które zgodnie z kalendarzem odeszło w nocy z soboty na niedzielę.

Atrakcji tego dnia nie brakowało. Obecnych powitał Mateusz Szymkowiak, pochodzący ze Skarżyska prezenter TVP, który poprowadził imprezę. Zebranych zapraszał do korzystania z atrakcji i udziału w konkursach.

Na placu czekało mnóstwo stoisk skarżyskich i przyjezdnych firm i instytucji. Jak zawsze pojawili się strażacy z pokazem akcji ratowniczej, policjanci ze swoim wyposażeniem czy Doktor H2O z wodociągów miejskich, który miał ze sobą bański mydlane, koło fortuny i nieodzowny saturator. Dzieci, jak zawsze mogły szaleć na dmuchańcach.

Wyjątkowo dużo było różnych przysmaków. Centrum Integracji Społecznej przygotowało świetnie już znaną i lubianą zalewaję na szynach, czyli oficjalną lokalną potrawę Skarżyska. Poza tym były oscypki, miody i przetwory prostu z gór, a konkretnie z Rzepisk koło Bukowiny Tatrzańskiej, oraz naturalne pieczywo i swojskie wędliny.

Impreza była okazją do pomocy potrzebującym. Wolontariusze współpracujący z Towarzystwem Przyjaciół Chorych zebrali blisko 800 zł na rehabilitację Konrada Gibały, nastolatka, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Festynowi towarzyszył I Ogólnopolski Zlot Kabrioletów. Na ulicach Skarżyska i przy MCK pojawiło się kilkadziesiąt samochodów bez dachu, w tym auta skarżyszczan. Mieszkańcy mogli oglądać kabriolety, robić zdjęcia, zasiadać za kierownicą, a same samochody i ich właściciele wzięli udział w konkursach. Jednym z nich był konkurs na najstarsze auto zlotu. Jak się okazało był nim Ford Mustang z 1971 roku. Nagrodzenie kierowcy otrzymali gadżety od firmy Izj-Auto i szkoły nauki jazdy OSK Paweł.

Wiele osób przyszło głównie dla muzyki. A ta była bardzo różnorodna. Na scenie wystąpili: polski Elvis Presley oraz zespoły Banau, Red Lips i Poparzeni Kawą Trzy.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to