Ulica Tysiąclecia w Skarżysku z szansą na remont!

2799
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Pojawiła się duża szansa na przebudowę ulicy Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej, jednej z najgorszych arterii w mieście. Warunkiem jest otrzymanie przez Powiat Skarżyski dotacji z rządowego programu.

Mieszkańcom Skarżyska, szczególnie tym zmotoryzowanym, ulicy Tysiąclecia specjalnie przedstawiać nie trzeba. Miejscami bardziej przypomina schody. Przyjezdni poznają się na niej już przy pierwszym przejechaniu. Drugiego już zazwyczaj się nie podejmują, jeśli nie muszą.

Rozpoczął się remont ulicy Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej:

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Tysiąclecia. To była jedna z najgorszych ulic w Skarżysku

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Podczas wymiany sieci wodociągowej na kawałku ulic położono nowy asfalt i kierowcy wykorzystują lewą stronę do zjazdu w dół, jadąc w ten sposób pod prąd. W ten sposób oszczędzają zawieszenia swoich aut.

W fatalnym stanie jest odcinek od alei Piłsudskiego w dół, aż do ulicy Sokolej. Na pozostałym odcinku jest nieco lepiej, ale tu znów o pomstę do nieba wołają chodniki, a Tysiąclecia przy Placu Staffa to przecież wizytówka miasta. Tu odbywają się najciekawsze imprezy w mieście.

Żeby się nie wstydzić Tysiąclecia

Pojawiła się szansa na to, że wkrótce nie tylko nie będziemy musieli się bać ulicy Tysiąclecia, ani nawet jej wstydzić. Powiat Skarżyski, któremu ta ulica podlega, ubiega się o przebudowę ulicy Tysiąclecia z dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest to ulica w naszym mieście. Znajduje się w centrum, a dodatkowo powstają przy niej nowe inwestycje, jak bloki mieszkalne czy Nowy Manhattan. Bardzo nam zależy, aby w końcu ulica Tysiąclecia mogła być wizytówką miasta. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wniosków, na czele z Zarządem Dróg Powiatowych. Wierzę, że te dotacje trafią do nas – mówi Starosta Skarżyski Artur Berus.

Koszt remontu ulicy Tysiąclecia został oszacowany na ok. 9 milionów złotych. Jeśli powiat otrzyma pieniądze z dotacji, przebudowa mogłaby się rozpocząć pod koniec 2021 roku. Wniosek został już złożony.

Rondo i inne nowości na ulicy Tysiąclecia

Po przebudowie ulica Tysiąclecia zmieni wygląd nie tylko, jeśli chodzi o nawierzchnię jezdni i chodników, ale również pojawi się kilka nowych elementów:

  • Rondo na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Sokolej
  • Parking przed Centrum Kształcenia Praktycznego
  • Skrzyżowanie z ulicą Moniuszki, która zostanie przedłużona do Tysiąclecia (przedłużenie nastąpi niezależnie od remontu Tysiąclecia i najprawdopodobniej w innym terminie)
Projekt ronda na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Sokolej w Skarżysku-Kamiennej

 

Ponadto, odcinek alei Piłsudskiego od skrzyżowania z ulicą Tysiąclecia do ulicy Niepodległości będzie dwujezdniowy, ale ta zmiana nastąpi w ramach inwestycji komunikacyjnej, której częścią będzie przebudowa wiaduktu nad torami kolejowymi.

Umowa na ogromną dotację komunikacyjną w Skarżysku, w tym nowy wiadukt, podpisana. Ale jest też problem…

 

Nie tylko Tysiąclecia do poprawy

Powiat Skarżyski w naborze do drugiej tury Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych mógł zgłosić trzy wnioski o dotacje. Poza remontem Tysiąclecia są to remont ulicy Łyżwy oraz termomodernizacja budynku pod adresem Sikorskiego 20 (wraz z budową windy), gdzie znajdują się między innymi biura, sąd i prokuratura.