REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

W związku z przebudową wiaduktu w Skarżysku-Kamiennej nastąpiła istotna zmiana w organizacji ruchu drogowego. Kierowcy nadal jednak jeżdżą, jak chcą lub jak… pozwala im na to wiatr.

Przebudowa wiaduktu w Skarżysku-Kamiennej wiąże się z dużymi utrudnieniami dla kierowców. Najistotniejsze to to, że zamknięty wiadukt wymusza długie objazdy. Do tej pory można było jednak jeździć ulicą Niepodległości. Teraz jednak to się zmieniło.

Od soboty 19 lutego 2022 roku przejazd w okolicy wiaduktu, czyli skrzyżowania alei Piłsudskiego z ulicą Niepodległości został zamknięty na odcinku od Mat-Budu do stacji LPG. Powód jest taki, aby można było przystąpić do budowy ronda turbinowego, które będzie na skrzyżowaniu przy wiadukcie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Póki co tylko w teorii. Ktoś rozsunął blokady i kierowcy jeżdżą nadal. Ruch jednak odbywa się wahadłowo, bo przejazd jest jednopasmowy. Oczywiście, ruchem nikt nie kieruje, kierowcy muszą polegać na sobie. Choć można jeszcze przejechać przez ten odcinek, należy się liczyć z tym, że od najbliższego poniedziałku, gdy ekipy budowlane wrócą na plac budowy, takiej możliwości już nie będzie. Nadal jest też stara tablica informacyjna o możliwości przejazdu.

Pierwszego dnia obowiązywania zmiany organizacji ruchu kierowcy jeszcze mieli możliwość przejazdu

Na jednym z krańców tego odcinka dodatkowo wiatr przewrócił blokady. Psikusa sprawił też na innym fragmencie objętym zmianą organizacji ruchu, czyli na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z ulicą Tysiąclecia. To skrzyżowanie zostało właśnie otwarte dla ruchu samochodowego. Otwarta jest wiec cała ulica Tysiąclecia, ale jak wszyscy lokalni kierowcy wiedzą, jej fragment koło stadionu Ruchu i działek prawie nie nadaje się do jazdy.

Wiatr jednak przesuwa separatory ruchu i w efekcie tymczasowo został „zamknięty” jeden pas Piłsudskiego. Kierowcy muszą się wiec liczyć z tym, że przy porywistych wiatrach tak się będzie działo. Starosta Artur Berus zapewnił, że wykonawca, czyli firma Trakcja, już został poinformowany o kłopotach. Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej przy tej inwestycji pełni funkcję inwestora.

W sobotę wiatr płatał psikusa kierowcom i przesuwał separatory ruchu, blokując przejazd

W powyższym miejscu kierowcy powinni uważać jeszcze na to, że nie został on ukończony. Nie ma między innymi ostatniej, ścieralnej warstwy, więc są różnice w poziomie nawierzchni.

Nadal dla ruchu zamknięty zostaje odcinek alei Józefa Piłsudskiego pomiędzy ulicami Tysiąclecia i Niepodległości. On zostanie otwarty wraz z zakończeniem całej budowy, czyli pod koniec roku. Obowiązujące od dziś zmiany w organizacji ruchu również będą trwać do końca całej inwestycji.

Odcinkiem al. Piłsudskiego koło Ruchu i Mickiewicza pojedziemy dopiero pod koniec roku

Więcej o przebudowie wiaduktu w Skarżysku-Kamiennej tutaj:

Przebudowa wiaduktu w Skarżysku – zmiany w organizacji ruchu, zamknięte ulice, objazdy