W Przystani duża radość! Łazienki jak nowe, odnowione też korytarze, a do tego jeszcze prezenty od Fundacji Castorama

2547
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zakończyły się prace remontowe, jakie w placówce Opiekuńczej Przystań w Skarżysku wykonała Fundacja Castorama. Cieszą się z nich dzieci i młodzież oraz kadra placówki.

Uśmiech na twarzach dzieciaków, dla których los nie okazał się łaskawy, jest wart każdych pieniędzy i każdego wysiłku. To, co właśnie zostało dla nich zrobione, na pewno sprawiło im radość.

Dobiegł bowiem końca remont ufundowany dla Przystani w Skarżysku-Kamiennej przez Fundację Castorama. Dzieci i młodzież mają teraz w swoich pokojach odnowione łazienki. Wymieniono w nich kabiny prysznicowe, szafki z umywalkami, drzwi, kratki wentylacyjne oraz pomalowano ściany i płytki. Zrobione też dodatkowo wszystko, co wymagało naprawy lub wymiany.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Remont ufundowała Fundacja Castorama. Dodatkowo odmalowano część korytarzy, a ekipa Castoramy zostawiła jeszcze w Przystani materiały wykończeniowe na inne cele.

Prace trwały niemal trzy miesiące i kosztowały w samych materiałach 25 tysięcy złotych. Prace wykonywali pracownicy skarżyskiego marketu Castorama. Jak informuje dyrektor sklepu Krystian Natkaniec, w pracach remontowych brało udział ok. 50 osób z 90-osobowej załogi.

Dyrektor marketu przyznał, że było to dla jego ekipy spore przedsięwzięcie, ale nie ukrywał radości, że udało się wszystko zrobić i sprawić radość dzieciom oraz młodzieży.

Cieszymy się, że udało się doprowadzić inicjatywę do końca. Nie było łatwo, bo to mega wyzwanie. Gdy ktoś z załogi był tutaj, ktoś musiał zostać w sklepie. Dziękuję przy okazji mojej ekipie, że udało się to wszystko dobrze zorganizować logistycznie. Życzymy miłego korzystania z efektów naszej pracy i myślę, że to nie był ostatni raz, gdy pomagamy Przystani. Życzę placówce kolejnych takich inicjatyw.Krystian Natkaniec, dyrektor sklepu Castorama w Skarżysku-Kamiennej

Na uroczyste zakończenie i podsumowanie tej inicjatywy ekipa Castoramy przyniosła wychowankom Przystani prezenty – przybory szkolne i zabawki.

Radości nie kryła również Karolina Nowek, prezeska Stowarzyszenia Od Nowa. To właśnie ona i jej stowarzyszenie zainicjowali akcję, doprowadzając do współpracy Przystani z Fundacją Castorama.

Dziękuję Fundacji Castorama i ekipie marketu za tę współpracę, za zakupy, za poświęcony czas, za włożone serce i za kawał dobrej roboty. Wspieraliśmy się wzajemnie, co mnie ogromnie cieszy. Mam nadzieję na dalszą współpracę w przyszłości.Karolina Nowek, prezeska Stowarzyszenia Od Nowa

Karolina Nowek: Działam dla Was

 

Za tak wydatną pomoc, okazane zaangażowanie i serce dziękował dyrektor Przystani Rafał Miernik. Wychowankowie Przystani podziękowali darczyńcom, wręczając im dyplomy, a potem zaprosili gości na poczęstunek.

Wśród gości byli też przedstawiciele Powiatu Skarżyskiego, któremu podlega placówka opiekuńczo-wychowawcza Przystań. Starosta Skarżyski Artur Berus, Wicestarosta Skarżyski Anna Leżańska oraz członek zarządu Adam Ciok też przynieśli prezenty, a ponadto zapowiedzieli, że powiat postara się o dotację, aby w przyszłym roku przeprowadzić termomodernizację budynku wraz z przystosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zagospodarowaniem terenu zewnętrznego.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to