Skarżyska Przystań będzie odnowiona dzięki Fundacji Castoramy i Stowarzyszeniu Od Nowa

1415
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zespół placówek opieki Przystań w Skarżysku otrzyma w prezencie remont łazienek od Fundacji Castorama z inicjatywy Stowarzyszenia Od Nowa.

Zobacz relację z uroczystego zakończenia prac w Przystani:

W Przystani duża radość! Łazienki jak nowe, odnowione też korytarze, a do tego jeszcze prezenty od Fundacji Castorama

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Zespół Placówek Opieki, Wychowania i Interwencji Kryzysowej „Przystań”, zwany niegdyś domem dziecka, to miejsce, gdzie schronienie znajdują dzieci, dla których los nie okazał się łaskawy i nie mogą w pełni cieszyć się ciepłem rodzinnych domów.

Dla nich domem jest właśnie Przystań przy ul. Rejowskiej w Skarżysku-Kamiennej. Tu mają namiastkę domu, są pod opieką kadry pedagogicznej.

Aby jeszcze bardziej umilić im pobyt w Przystani, już wkrótce dojdzie do remontu łazienek w budynku. Inicjatorką tych działań jest Karolina Nowek, prezeska Stowarzyszenia Od Nowa, która zwróciła się o pomoc do Fundacji Castorama.

Często odwiedzam dzieci w Przystani. Łazienki tam od dawna nie były modernizowane. Brakuje pewnych rzeczy, a prysznice i armatura pilnie wymagają wymiany na nowe. Moim celem jest dać dzieciom radość i stworzyć miejsce, w którym dorastanie stanie się łatwiejsze.

Składam serdeczne podziękowania dla Fundacji Castorama, dzięki której przedsięwzięcie dojdzie do skutku, Lucynie Salacie i Milenie Stefańskiej oraz pozostałym wolontariuszom, grupie projekt.mamut, która będzie rejestrować prace remontowe, oraz wszystkim ludziom o wielkich sercach zaangażowanym w ten projekt.Karolina Nowek, prezeska Stowarzyszenia Od Nowa

Łazienek w Przystani jest aż dziesięć, więc będzie to przedsięwzięcie nie lada. Dzieciom i młodzieży odnowione pomieszczenia na pewno będą się podobać. Cieszy się też kierownictwo palcówki.

Bardzo dziękuję za tak wspaniały prezent. Nie udałoby się to bez ogromnego zaangażowania Karoliny Nowek ze Stowarzyszenia Od Nowa. Jesteśmy bardzo wdzięczni również wszystkim pracownikom Castoramy, którzy dołączyli do akcji jako wolontariusze. A liczba ponad 50 osób chętnych naprawdę robi wrażenie. Mając takich przyjaciół wokół siebie, wszystko staje się możliwe. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli wspólnie coś zrobić dla podopiecznych Przystani.Rafał Miernik, dyrektor Przystani w Skarżysku-Kamiennej

Radości nie kryją również pracownicy Fundacji Castorama, że to właśnie ta placówka została wybrana do przeprowadzenia tychże prac.

Projekt każdego pomieszczenia higieniczno-sanitarnego powinien uwzględniać jego przeznaczenie i potrzeby. Ze względu na specyficznych i wymagających użytkowników, jakimi są dzieci i młodzież, łazienki powinny spełniać nie tylko konkretne normy z dziedziny higieny. Ważne jest także, aby pomieszczenia stanowiły przyjazną przestrzeń. Wpływ na to ma kolor oraz styl, w jakim utrzymane jest pomieszczenie, ale także dostosowanie poszczególnych elementów wyposażenia łazienki do wieku korzystających zeń dzieci i młodzieży. Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić te oczekiwania.Krystian Natkaniec dyrektor sklepu Castorama w Skarżysku-Kamiennej

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to